Newsy

Nowe Mitsu Eclipse !

Mitsubishi Eclipse Concept-E zostanie zaprezentowane już w styczniu na salonie samochodowym w Detroit. Nowe Eclipse zostało zaprojektowane przez Mike’a Desmond’a, który tłumaczy, że poszczególne elementy designu auta pozwalają na umieszczenie bateri elektrycznego silnika nisko pod podwoziem.

Narazie Mitsubishi nie podało za wiele informacji. Jak narazie wiemy, że będą dostępne najprawdopodobniej 2 silniki 2.4 litra oraz 3.8 litra. Auto będzie obute w opony o rozmiarach 245/40R20 z przodu oraz z tyłu.

Zawieszenie ma być oparte na znanym już z serii Lancer Evolution. Wewnątrz miejsce znajdą jedynie 2 osoby. Klapa bagażnika oraz maska otwierane na bok z pewnością zwrócą uwagę każdego.

Największe zmiany jednak znajdziemy pod maską. Silnik 3.8 litra ma osiągać moc rzędu aż 470 KM !!!

Wszystko to za sprawą nowoczesnego elektronicznego systemu MIVEC (Mitsubishi Innovative Valve timing and lift Electronic Control), który będzie napędzany elektronicznym silnikiem E-Boost. Owy wynalazek ma zapewniać 200 dodatkowych koni mechanicznych na tylnią oś. Jak zapewnia producent, to rozwiązanie ma znacznie wpłynąć na osiągi auta, których jak do tej pory nie znamy…a szkoda.

0 0 głosy
Oceń artykuł
Podziel się:
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments