Newsy

Nowy Nissan!

Podczas salonu motoryzacyjnego w Paryżu Nissan przedstawi zupełnie nowy model – Pathfinder.

Pathfinder to samochód terenowy posiadający 3 rzędy siedzeń oraz 64 różne konfiguracje ustawienia foteli. Podobno nawet z rozłożonym 3 rzędem siedzeń auto ma mieć duży bagażnik. Ponadto dostąp do niego będzie ułatwiony przez niezależnie otwieraną szybę na klapie bagażnika.

Auto napędza czterocylindrowy silnik turbo diesel 2.5 dCi, serii YD. Gwarantuje on pojazdowi bardzo dobre osiągi. Zastosowano w nim Common Rail drugiej generacji, który wytwarza mniej spalin od poprzednika przy większej mocy i momencie obrotowym.

Pathfinder jest samochodem 4×4. Nad właściwościami terenowymi czuwa Specjalnie opracowany komputer. Dzięki niemu kierowca będzie mógł wybrać: napęd tylko na tylne koła, napęd na tylne koła z automatycznie załączającym się napędem przedniej osi lub stały napęd na wszystkie koła. Ponadto samochód wyposażono w reduktor. Auto posiada niezależne zawieszenie zapewniające wysoki komfort i właściwości trakcyjne podczas dynamicznej jazdy, zarówno na złej jak i na dobrej nawierzchni.

Pathfinder jest wyposażony w kamerę (i ekran) pomagającą w parkowaniu, inteligentny system kluczyków pozwalające otwierać drzwi automatycznie. Standardowym wyposażeniem nowego Nissana będą reflektory Xenonowe, wysokiej jakości system audio, nawigacja satelitarna i system informowania o warunkach drogowych, system rozpoznawania głosu, skórzana tapicerka, dwustrefowa klimatyzacja z systemem regulacji także dla tylnych rzędów siedzeń.

Auto stylistyczne nawiązuje do pokazanego podczas Frankfurt Motor Show 2003 koncepcyjnego pojazdu Dunehawk.

0 0 głosy
Oceń artykuł
Podziel się:
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments