Newsy

Nowy VW Polo GTI

Kolejny news o GTI. Niejako dla uczczenia jubileuszu 30-lecia Golfa GTI, producent wprowadza do sprzedaży nowe Polo GTI.

Jest to auto pod kilkoma względami podobne do prekursora tej klasy. Po pierwsze wielkość. Sanochód posiada wymiary podobne do mk1. Po drugie jednostka napędowa. Pod maską znajdzie się znany silnik 1.8 T o mocy 150 KM.

Dla przypomienia sławienny Golf GTI Pirelli posiadał wolnossącą jednostkę o pojemności 1800cm3. Osiągi auta są dobre. Sprint od 0 do 100km/h wynosi 8,2 s, a prędkość maksymalna to 216km/h. Z zewnątrz samochód stylizowany jest na starszego brata – Golfa GTI. W środku dostrzec można inną kierownicę i dobrze wyprofilowane kubełkowe fotele, które stylem nawiązują do Golfa mk 1.

Poza tym zmieniono detale na bardziej sportowe m.in. mieszek skrzyni biegów obszyty jest skórą, auto posiada aluminiowe nakładki pedałów oraz deskę rozdzielczą z elementami imitującymi aluminium. Nowe GTi z całą pewnością nie stanie się zagrożeniem dla Seata Ibiza Cupra. Posiada inny styl i zbyt słabą jednostkę napędową.

0 0 głosy
Oceń artykuł
Podziel się:
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments