Newsy

O ciężkiej pracy w Monaco słów kilka…

Już w najbliższy weekend karuzela F1 zawita do Monte Carlo. Oto co kierowcy Williamsa sądzą o słynnym ulicznym torze.

Obraz
Ralf Schumacher:
Monte Carlo jest naprawdę ekscytujące – zarówno sam tor, jak i otoczenie. Trasa jest bardzo wąska, praktycznie nie ma ucieczki przed stalowymi barierami. Na innych torach jest trochę prostych, na których można odetchnąć – w Monaco trzeba cały czas uwijać się za kierownicą. Jedną z najważniejszych rzeczy jest pozycja startowa – na tym torze niezwykle trudno jest wyprzedzać.

Okrążenie z Juanem Pablo Montoyą:
Fascynujący wyścig w świetnej oprawie. Na prostej startowej rozwijamy prędkość 270 km/h, po czym hamujemy do 90 km/h przed Sainte Devote – prawym zakrętem pod kątem 90 stopni. Tutaj najczęściej dochodzi do kolizji na pierwszym okrążeniu. Na podjeździe Beau Rivage dochodzimy do szóstego biegu (255 km/h), przejeżdżając bardzo blisko biało-czerwonej “tarki” przez lewy łuk, a następnie na drugim biegu pokonujemy wyboisty prawy zakręt Casino (120 km/h).
Potem zjeżdżamy w dół, z prędkością dochodzącą do 210 km/h, do nawrotu Mirabeau, który pokonujemy na dwójce z prędkością 65 km/h. To świetne miejsce na próbę wyprzedzenia rywala. Krótka prosta i już mamy następny nawrót, Grand Hotel – najwolniejszy i najciaśniejszy na torze. Przejeżdżamy go na jedynce, z prędkością 40 km/h. Dalej są dwa prawe zakręty, a za nimi wjeżdżamy do tunelu. Na odcinku do Nouvelle Chicane – jedynym, na którym możemy otworzyć przepustnicę do końca – osiągamy 290 km/h na szóstym biegu. Potem hamowanie przed szykaną do prędkości 45 km/h. Po krótkiej prostej mamy zakręt Tabac, a następnie szykanę Piscine przy basenie.
Prosta wzdłuż portu doprowadza nas do zakrętu Rascasse. Jest to nawrót, który po ostrym hamowaniu przejeżdżamy na dwójce z prędkością 55 km/h. Za krótkim podjazdem mamy ostatni zakręt toru: Anthony Noghes. Pokonujemy go na drugim biegu z prędkością 70 km/h i wyjeżdżamy z powrotem na prostą startową.

Adres toru:
Automobile Club de Monaco
23 Boulevard Albert 1er
BP 464
MC-98000
Monaco
TEL: +37 79 315 2600
FAX: +37 79 325 8008

Informacja turystyczna:
Direction de Tourisme et des Congres
2A Boulevard des Moulins
MC-98030 Monaco
TEL: +37 79 216 6116
FAX: +37 79 216 6000
E-Mail: dtc@monaco-congres.com

Strona internetowa:
www.monaco.mc/monaco/gprix

Strefa czasowa:
GMT + 01:00h

Materiały prasowe Allianz Polska

0 0 głosy
Oceń artykuł
Podziel się:
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments