Demotest ONRUSH

Info
Zapowiedź
Recenzja
Demotest
Filmy
Galeria
Kody
Download
Info
Zapowiedź
Recenzja
Demotest
Filmy
Galeria
Kody
Download

Autor: Rafer
Data publikacji: 20 maja 2018

ONRUSH to gra wyścigowa od studia Codemasters, która zadebiutuje w przyszłym miesiącu. Teraz jednak mamy możliwość sprawdzenia tytułu dzięki udostępnionej publicznie becie na PlayStation 4 i Xbox One.

Czym właściwie jest ONRUSH? Z całą pewnością można stwierdzić, że nie jest to typowa gra wyścigowa, w której najważniejsze jest osiągnięcie linii mety jako pierwszy. Tutaj chodzi o coś zupełnie innego. Nie ma linii mety ani startu, nie ma też określonej liczby okrążeń. Jesteśmy my, członkowie naszej drużyny, przeciwnicy i trasa, która jest naszym placem zabaw i jednocześnie polem bitwy. Bitwy, bo tak można określić rywalizację w ONRUSH. Rozgrywka polega przede wszystkim na totalnej rozwałce, a nasze zadanie z reguły sprowadza się do eliminacji pojazdów drużyny przeciwnej. W zależności jednak od trybu w jakim aktualnie jedziemy, o wygranej decydują różne elementy.

Beta oferuje dwa tryby rozgrywki: Overdrive i Countdown. Pierwszy z nich można by określić mianem typowego team deadmatchu. Nie zdobywamy tutaj jednak fragów, a punkty dla naszej drużyny. Cały, jakby to powiedzieć, mecz jest podzielony na rundy. Maksymalnie można rozegrać 5 rund, a ekipa, która wygra ich więcej, wygrywa cały mecz. Podobnie jak w siatkówce. Jak już wspomniałem w tym trybie zdobywamy punkty, a możemy tego dokonywać na różne sposoby. Jednym z najskuteczniejszych jest oczywiście eliminacja przeciwników, jednak portfel punktowy możemy również napełniać używając dopalacza lub wykonując różnego rodzaju akrobacje.

Drugim z trybów jest Countdown. Jak sama nazwa wskazuje, w tym przypadku mamy do czynienia z odliczaniem i każda drużyna ma swój zegar, który nieubłagalnie zmierza do zera. Naszym zadaniem jest niedopuszczenie do jego wyzerowania się, a dokonujemy tego zdobywając czas po przejechaniu przez bramki wyznaczone na trasie. Wydaje się proste, ale w praktyce takie nie jest. Pamiętajmy, że na torze są przeciwnicy, którzy skutecznie starają się nas wyeliminować, abyśmy nie byli w stanie zaliczać kolejnych bramek. No i to jest oczywiście jedna z lepszych strategii – eliminacja oponentów sprawdza się wyśmienicie w każdym z trybów. To jest sedno ONRUSH. W tym trybie można rozegrać maksymalnie 3 rundy, więc już dwie wygrane gwarantują całkowite zwycięstwo.

No ale jak właściwie wygląda sama rozgrywka? Trzeba przyznać, że na początku kompletnie nie wiadomo o co chodzi. Zostajemy rzuceni na trasę, jedziemy, a dookoła odbywa się jakiś kompletny chaos. Jedziemy dalej, rozwalamy przypadkowy pojazd, za chwilę sami zostajemy rozwaleni. Pojawia się powtórka prezentująca naszą efektowną kraksę i krótkie menu, gdzie możemy zmienić aktualny samochód na inny. Mija kilka sekund i znów zostajemy rzuceni w oko cyklonu. Wciskamy doładowanie, po pewnym czasie jakiś wskaźnik (RUSH) osiąga 100%. Wciskamy odpowiedni przycisk i nagle pędzimy przez trasę z zawrotną prędkością, obijając się przy okazji o wszystko dookoła. Trzeba przyznać, że połapanie się w tym wszystkim nie należy do najłatwiejszych. Teoretycznie mamy samouczek, ale jest on wg mnie kompletnie bezużyteczny, bo i tak nie zapoznaje nas większością elementów rozgrywki. Dopiero po rozegraniu kilku meczy, zaczynamy zauważać pewne zależności. Dostrzegamy różnego rodzaju przedmioty porozrzucane po mapie. Z ONRUSH trzeba się trochę oswoić, aby nasza gra nabrała sensu.

Cel niby jest prosty – mamy rozwalać naszych przeciwników, zdobywać punkty lub czas. Sposobów na dokonanie tego jest jednak naprawdę sporo. Ponadto możemy używać różnych technik. Na oponentów możemy naskakiwać, spychać z trasy, zostawiać specjalne bramki, które utrudniają im przejazd. Ponadto mamy do dyspozycji różne klasy pojazdów (w becie jest ich cztery). Każda z nich dysponuje innymi możliwościami, które odpowiednio użyte zagwarantują nam zwycięstwo w danym trybie. Ważna jest tutaj również współpraca drużynowa i odpowiednie dobranie pojazdów w teamie. W becie podczas meczów ciężko o jakąkolwiek organizację działań w drużynie, ale podejrzewam, że o tym ostatecznie myśleli twórcy - że będą pojawiać się zorganizowane drużyny, które wykorzystując różne techniki będą dawały popalić innym. Czy tak się stanie? Pożyjemy, zobaczymy.

1  2  >> Następna strona

Najbliższe premiery

Speed Lista

Partnerzy

SimRace.pl IRG-World AutoTesty NFSPolska.pl - Need for Speed Polska

Speed Zone używa cookie i innych technologii. Korzystając z wortalu wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Więcej informacji znajdziesz w Regulaminie