Newsy

Paryź 2004, cz. II!

Podczas salonu motoryzacyjnego w Paryżu Suzuki pokaże nastepcę Swifta. Wiadomo już, że będzie produkowany w fabryce Magyar Suzuki Corporation w Esztergom na Węgrzech.

Auto zostało opatre „myślowo” na zaprezentowanym dokładnie 2 lata temu w Paryżu prototypie Concept S. Auto było małym sportowcem o długości 3,65 m i szerokości 1,73 m. Pojazd był elegancki, a zarazem dynamiczny.

Warto wspomnieć, że Suzuki jest czwarte pod względem sprzedaży aut w Japonii. Firma powstała w 1920 roku. Produkuje nie tylko samochody i motocykle, ale także silniki elektryczne, generatory prądotwórcze, pompy wodne silniki zaburtowe, instrumenty medyczne. Ponadto jest właścicielem praw do organów Hammonda. Główna siedziba tego japońskiego producenta mieści się w Hamamatsu, Shizuoka w Japonii.

Wyniki sprzedaży aut Suzuki w Japonii – sprzedano 626 753 samochodów. Umożliwiło to zdobycie 11% w rynku i zajęcie 4 pozycji w rankingu, zaraz po Toyocie, Nissanie i Hondzie. Firma jednak od 31 lat (!!!) jest numer 1 pod względem sprzedaży małych samochodów w Japonii.

0 0 głosy
Oceń artykuł
Podziel się:
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments