Newsy

Paryż 2004, cz. III!

Koniec września, Paryż. Nissan na odbywajacych się tam targach motoryzacyjnych prezentuje nowości w postaci zmodernizowanego Patrola czy europejską wersję Murano.

Modyfikacje Patrola

Nissan Patrol przeszedł szereg małych modyfikacji, zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz. Nie zostały na szczęście zmienione ogromne właściwości terenowe tego olbrzyma. Zmiany zewnętrzne to głównie nowa twarz, nowe progi boczne, nowy wygląd tyłu, zmodyfikowane lusterka i inne elementy. Przy okazji odpadły literki GR przy nazwie pojazdu. Auto stylistycznie upodobnilo się do nowej mody Nissana.

Motor 3.0 turbo diesel (DiT) dysponuje teraz większą mocą i wyższym momentem obrotowym. Na szczęście poprawiono znacznie wnetrze pojazdy. Wymieniono matriały na lepsze, wzbogacono wyposażenie, czyli kierowca będzie miał bardziej komfortową jazdę.

Nissan Murano

Z Ameryki Północnej do Europy przybywa Murano. Jednak u nas będzie trochę inny niz tam, ponieważ auto przeszło 1600 drobnych modifikacji w porównaniu do wersji sprzedawanej w USA. Samochód ten należy do kategorii przyszłości – crossoverów. Łączy on w sobie cechy pojazdy 4×4 i samochodu sportowego, zapewniając wysoki komfort i dobre osiągi. Auto napędza trochę osłabiona wersja silnika z modelu 350Z (a jego napedza silnik z Renault Vel Satis). A więc motor ma pojemność 3.5 litra, cylindry są ułożone w układzie V6, a całość rozwija moc 250 KM. W Murano zastosowano bezstopniową przekładnię automatyczną CVT (Continuously Variable Transmission) z możliwością ręcznego wyboru 6 przełożeń. Napęd jest przenoszony na 4 koła przez elektronicznie kontrolowany system.

Auto jest bardzo bogato wyposażone. Nie zabraknie nawigacji satelitarnej i systemu informowania o warunkach drogowych Traffic Message Channel (TMC), 18-calowych obręczy z lekkich stopów, kamery cofania z kolorowym monitorem, systemu audio firmy Bose, biksenonowych reflektorów oraz skórzanej tapicerki.

Auto pojawi się na początku roku 2005. Będzie to już 4 model terenowy lub pseudo-terenowy do Nissana, zaraz po Patrolu, X-trailu i Terrano.

Projekt X11E

Ponadto ten japoński producent zaprezentuje projekt nowego samochodu który będzie w przyszłości produkowany (znowu terenówka?). Na dalsze informacje musimy zaczekać do salonu.

W stolicy Francji zobaczymy również zmodyfikowanego Nissana X-TRAIL FCV (Fuel Cell Vehicle), który bedzie produkowany w Japoni jeszcze w tym roku.

Partol i Murano bedą zaprezentowane wyłącznie w wersji europejskiej, bowiem wersje na różne kontynenty i rynki naprawdę różnią się.

0 0 głosy
Oceń artykuł
Podziel się:
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments