Newsy

Peugeot 206… sedan

Peugeot wprowadza kolejną odmianę nadwoziową swojego małego bestselleru – 206-tki. Teraz do oferty – po wersji 3- i 5-cio drzwiowej, kabriolecie oraz kombi – wchodzi sedan. Auto będzie produkowane w Teheranie od początku przyszłego roku (od stycznia).

Do tej pory 206-tka znalazła 5 milionów

nabywców na całym świecie. Jest całkiem prawdopodobne, że pobije rekord swojego poprzednika – modelu 205 – który sprzedał się w ilości 5mln 278 tysięcy egzemplarzy. Do tej pory był to największy bestseller w histori firmy Peugeot. Warto wspomnieć, że codziennie bramy sześciu fabryk opuszcza 3100 nowym 206-tek.

Sedan mierzy 4.19 m – jest dłuższy od hatchbacka o 35 cm. Tylny zwis wzrósł z 61 do 96 cm. Dzięki tym zabiegom bagażnik ma pojemność 384-litrów (u „brata bez kufra” ma pojemność 245 litrów). Rozstaw osi wynosi 2.44 m.

Konstruktorzy odmiany sedan starali się, aby tylna część pojazdu przypominała inne, większe sedany

tego francuskiego producenta.

Auto będzie napędzane silnikiem o pojemności 1.4l (wyciągającym 75 KM) lub 1.6l (oferującym 110 KM). W ofercie znajdą się manualne i automatyczne skrzynie biegów. Pojazd będzie dostępny w dwóch wersjach wyposażeniowych.

206-tka sedan została przystosowana do jazdy w trudnych warunkach terenowych (jakie panują m.in na polskich drogach :-)) Auto powinno przetrwać w naszym kraju dzięki zastosowaniu wyzszych sprężyn (zwiększono prześwit o 20 mm) oraz przez zainstalowane pod silnikiem specjalnej płyty ochronnej.

0 0 głosy
Oceń artykuł
Podziel się:
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments