Newsy

Pick-up Fiata i Tata Motors

Fiat i Tata ogłosili 14 lutego porozumienie w sprawie produkcji samochodu typu Pick-up w Argentynie. Fiat i Tata Motors rozszerzają swoją strategiczną współpracę poprzez uruchomienie projektu przemysłowego poza granicami Indii. Porozumienie to, przewiduje produkcję na licencji Tata pojazdu typu pick-up pod marką Fiat w zakładzie produkcyjnym Fiat Group Automobiles Cordoba w Argentynie. Pierwsze egzemplarze zjadą z linii montażowych w Cordobie w 2008. Przewidywana produkcja roczna to ok. 20.000 sztuk. Projekt przewiduje inwestycje rzędu 80 milionów dolarów amerykańskich.

Pick-up, zbudowany na bazie pick-up Tata nowej generacji, będzie sprzedawany w Ameryce Południowej i Centralnej oraz na wybranych rynkach europejskich poprzez sieć dealerów i importerów Fiat Automobiles. Pozwoli to marce Fiat na zdecydowane wejście w sektor średnich samochodów pick-up, dzięki uzyskaniu dostępu do specyficznego know-how Tata Motors.

Pick-up Fiata, wyposażony w silnik FPT, różnić się będzie stylem jak i pozycjonowaniem od pick-up’a Tata. Dostępny będzie w następujących wersjach: 4×4, 4×2, z podwójną i pojedynczą kabiną, oraz z silnikiem diesla JTD o pojemności 2,3 litra, 134 kM- Euro IV, produkowanym w zakładach Fiat Powertrain Technologies w Sete Lagoas w Brazylii.

Tata Motors to największa indyjska firma samochodowa, z wartością sprzedaży 5,5 miliardów dolarów w latach 2005-06. Z parkiem samochodowym w Indiach przekraczającym 4 miliony sztuk, spółka jest liderem na rynku indyjskim w samochodach dostawczych oraz drugą co do ważności w sektorze samochodowym. Jest piątym na świecie producentem samochodów dostawczych średnich i ciężkich, oraz drugim głównym producentem autobusów. Samochody, busy i samochody dostawcze Tata są sprzedawane w wielu krajach Europy, Afryki, Bliskiego Wschodu, Azji Południowo-Wschodniej i Australii.Tata Motors i Fiat Auto ogłosiły utworzenie przemysłowej spółki joint-venture w Indiach produkującej samochody osobowe, silniki i przekładnie dla rynków wewnętrznych i zewnętrznych. Tata Motors jest już dystrybutorem samochodów marki Fiat w Indiach. Międzynarodowa struktura firmy obejmuje Tata Daewoo Commercial Vehicles Co.Ltd. w Korei Płd; Hiszpańską Carrocera, spółkę produkującą autobusy (21 % udziałów); joint-venture z Marcopolo, firmą produkującą wyposażenie autobusów z siedzibą w Brazylii; joint-venture z tajlandzką firmą Thonburi Automotive Assembly Plant Company produkujacą i sprzedającą pojazdy typu “pick-up” w Tajlandii. Ośrodki badawcze Tata Motors mają swoje siedziby w Indiach , Zjednoczonym Królestwie oraz w zrzeszonych spółkach w Korei Płd. i Hiszpanii.

Informacja prasowa Fiat

0 0 głosy
Oceń artykuł
Podziel się:
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments