Newsy

Pierwsza polska 9-tka na 1/4 mili !!!

11.06 w Białej Podlasce miała się odbyć II runda MP w wyścigach na 1/4 mili. W wyniku niesprzyjających warunków pogodowych, w których nie dało się startować, przełożono zawody na niedzielę 12.06. Zarówno wielu kibiców jak i startujących „psioczyło” na organizatorów, żądali zwrotu pieniędzy, a część zawodników zapowiadało, że już nie przyjedzie następnego dnia. W niedzielę jednak na niebie pojawiło się słoneczko, a decyzja organizatorów okazała się słuszna…nawet bardzo słuszna.

W niedzielę stawiło się dużo mniej zawodników na starcie. Kibiców również była mniejsza liczba dzięki czemu znikłow wiele problemów organizacyjnych, a i atmosfera była bardziej „rodzinna”. Na torze został wylany specjalny kleik – VHT, jednak nie było czasu aby poprawnie go położyć, przez co nie wszystkie auta miały na nim lepsze czasy i większość startowała na asfalcie bez tego specyfiku. Wszystkim tym, którzy nie byli zadowoleni z decyzji organizatorów, czasy zawodników wynagrodziły wszystko. Było aż sześć 10-sekundowych aut z czego jedno, zeszło wczoraj poniżej 10 sekund !!!

Arkadiusz Oziębło przejechał „ćwiartkę” w swoim Audi S4 VTG Killerze w czasie 9.933 sek. na asfalcie bez VHT !!!! Jest to ogromny krok w polskich wyściach na 1/4 mili. To Audi i jego kierowca – OZ, w ciągu jednego sezonu, który przecież się jeszcze nie skończył, zdołali oficjalnie przełamać barierę 11 sek., a miesiąc później pokonać dystans 1.4 mili w czasie poniżej 10 sek. !!! Nie należy jednak zapominać o pozostałych autach, które wykręciły 10-sekundowe czasy. Były to: Mitsubishi Lancer EVO 5 – Grzegorza Staszewskiego (ET: 10.697); Mitsubishi Lancer EVO VII – Tomka Nagórskiego (ET:10.928); Toyota Supra – Piotra Dobrowolskiego (ET:10.918); Subaru Impreza LOTOSTeam – Marcina Czernika (ET: 10.803) oraz GMC Typhoon NoLimit VTG – Marcina Blauth (ET:10.548).

Wszystkim 10-sekundowcom oraz Arkowi Oziębło serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w wyścigach na 1/4 mili !

Rekordowy przejazd S4 VTG Killer ET: 9.933 – FILM
Wyniki dostępne na: www.sss.org.pl
Zdjęcia pochodzą ze strony www.etuning.pl

0 0 głosy
Oceń artykuł
Podziel się:
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments