Pierwsza Toyota GR Supra zjechała z linii produkcyjnej

Autor:
Data: 25 marca 2019 - 17:07

Pierwszy egzemplarz produkcyjnej wersji nowej GR Supry opuścił fabrykę Magna Steyr w Grazu. Samochód został już sprzedany na aukcji charytatywnej – jego cena wyniosła 2,1 miliona dolarów.
--

Pierwsza seryjna Supra 5. generacji jest pokryta szarym, matowym lakierem, z którym kontrastują czerwone lusterka boczne, matowe czarne koła oraz czerwone wnętrze z detalami z włókna węglowego. Samochód został oznaczony numerem VIN 20201, który oznacza rok 2020 oraz pierwszy egzemplarz modelu. Pokrywa silnika otrzymała autograf Akio Toyody, prezydenta Toyota Motor Corporation.

„Ten dzień nie byłby możliwy bez szerokiego wsparcia wielu naszych partnerów. Nasza współpraca z BMW to było nowe, inspirujące doświadczenie dla obu firm. Doceniamy entuzjazm i ambicje wszystkich zaangażowanych w ten projekt, który stał się najbardziej oczekiwanym i ekscytującym samochodem tego roku” – powiedział Tetsuya Tada, główny inżynier Toyoty GR Supry.

„To było dla mnie ogromne przeżycie, zobaczyć pierwszą Suprę zjeżdżającą z linii produkcyjnej. Musieliśmy się zmierzyć z wieloma wyzwaniami, ale jestem przekonany, że kierowcy nowej Supry odczują naszą pasję, zaangażowanie i wnikliwość, które napędzały nas do działania podczas projektowania tego wyjątkowego samochodu. Nie mogę się doczekać, kiedy zobaczę na drogach za kierownicą nowego auta zarówno wiernych fanów Supry, jak i jej nowych entuzjastów” – dodał Nobi Nakamura, główny projektant nowej GR Supry.

Podczas przygotowywania linii produkcyjnej Supry inżynierowie Toyoty wielokrotnie jeździli na miejsce, by przeprowadzić kolejne kontrole jakości wspólnie z zespołem pracującym na miejscu. Oficjalnie sprzedaż GR Supry rozpocznie się wiosną 2019 roku w wielu miejscach na świecie.

Pierwszy egzemplarz nowej GR Supry został wylicytowany na aukcji na cele charytatywne za 2,1 miliona dolarów podczas 48. edycji Annual Barrett-Jackson Auction w Arizonie. Pieniądze wsparły działalność American Heart Association oraz Bob Woodruff Foundation.

Źródło: Toyota

Zamieść komentarz

Imię:
 
Komentarz:
Wynik:

Najbliższe premiery

DIRT 5
06 listopada 2020
DRIFT21
2020
Więcej premier

Partnerzy

SimRace.pl IRG-World AutoTesty NFSPolska.pl - Need for Speed Polska

Speed Zone używa cookie i innych technologii. Korzystając z wortalu wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Więcej informacji znajdziesz w Regulaminie