Newsy

Pierwsze Corvette ZR1 trafiło do właściciela.

21 lipca zjechał pierwszy egzemplarz Corvette ZR1 z taśmy montażowej General Motors w Bowling Green w stanie Kentucky. Właścicielem 638-konnego potwora jest Dave Ressler – kolekcjoner Corvette. Najnowszą Vette z kompresorem wygrał na aukcji w styczniu. Zapłacił za nią astronomiczną sumę 1 miliona dolarów. To około 10 razy więcej niż podstawowa cena tego modelu czyli 103 000$. Dave’owi pozwolono usiąść za kierownicą jego nowego auta tuż po tym jak samochód zjechał z taśmy montażowej.

Niewiarygodnie drogi egzemplarz wyróżnia pzrede wszystkim lakier LeMans Blue, który nie pojawi się na żadnym innym modelu oraz unikalny numer VIN.

Po przejściu testów, pierwsza Corvette ZR1 została zapakowana i wysłana do Montany, gdzie trafi do muzeum Resslera i jego pozostałych 45 egzemplarzy Corvette. Wśród nich jest #003 Corvette z 1953 roku. Akurat moim zdaniem, to chyba nie najlepszy los jaki spotkał to auto. W końcu nie zostało ono stworzone do tego, aby stało w muzeum i zabezpieczało kolejne warstwy kurzu w pomieszczeniu. Jej naturalnym środowiskiem jest tor wyścigowy. Najwyraźniej ten egzemplarz ZR1 nigdy nie będzie miał okazji go ujrzeć. Szkoda…

0 0 głosy
Oceń artykuł
Podziel się:
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments