Newsy

Pierwsze wrażenia z WRC 8

4 dni temu swoją premierę miała najnowsza gra z serii WRC. Stanowi konkurencje dla produkcji takich jak Dirt Rally 2.0. Czy faktycznie, jest to dobry konkurent? I tak, i nie. Z pewnością, osoby śledzące WRC zainteresuje pełna licencja Rajdowych Mistrzostw Świata. Poziom techniczny odbiega jednak od wysokobudżetowych produkcji Codemasters.

Już na pierwszy rzut oka widać, że oprawa graficzna nie stoi na najwyższym poziomie. Zdecydowanie brakuje w produkcji wyższej rozdzielczości tekstur i anty-aliasingu radzącego sobie z poszarpanymi krawędziami. Na to, czy faktycznie na tym zależy nam w grze rajdowej, musimy odpowiedź sobie sami.

Nowa odsłona pozytywnie zaskakuje jednak znacznie lepszym modelem jazdy i rozbudowanym trybem kariery. Ten ostatni, prawdopodobnie wystarczy, aby zostać z tytułem na nieco dłużej. Fanów simracingu zapewne ucieszy krok w stronę większego realizmu.

Widać, że część elementów rozgrywki została przeniesiona wprost z poprzedniej odsłony. Skutkiem są m.in. trasy, prezentujące bardzo nierówny poziom. Produkcja na zmianę potrafi zachwycić, aby chwilę później nieco rozczarować.

W oczekiwaniu na recenzję, zapraszamy do obejrzenia rozgrywki zza kierownicy Hyundaia i20 R5 w deszczowej Argentynie.

Foto:
wrc.com

0 0 głosy
Oceń artykuł
Podziel się:
Avatar photo
Michał Pochopień
Fan motorsportu zarówno prawdziwego, jak i wirtualnego, śledzący prawdopodobnie wszystkie możliwe serie wyścigowe na świecie - w tym, jako jedna z 3 osób w Polsce oglądam NASCAR ;)
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments