Pierwsze wrażenia ze Spintires: MudRunner

Autor:
Data publikacji: 07 listopada 2017 - 08:20

Wczoraj z lekkim opóźnieniem zacząłem ogrywać Spintires: MudRunner, czyli nową odsłonę symulatora rosyjskich ciężarówek, za którą tym razem odpowiada studio Saber Interactive. Na wstępie od razu mogę stwierdzić, że nie jest relaksacyjna produkcja i na pewno nie dla każdego.
--

Jako, że niestety nie miałem przyjemności grać w poprzednią część, mam zupełnie świeże podejście do tej odsłony. Spintires: MudRunner przenosi nas w dzikie tereny Syberii, gdzie jako kierowca pojazdów terenowych mamy robotę do wykonania. Zadania z reguły polegają na dostarczeniu towarów z punktu A do punktu B, co oczywiście nie jest zbyt proste, gdyż w tym dziewiczym terenie nie mamy zbyt wielu utwardzanych dróg.

Zaraz po uruchomieniu produkcja wrzuca nas do samouczka, w którym możemy zapoznać się z zasadami mechaniki rozgrywki. No i faktycznie, jeżeli nie graliście w pierwsze Spintires, to na pewno bardzo na tym krótkim tutorialu skorzystacie. Dzięki niemu poznajemy się z podstawami sterowania, obsługą kamery oraz głównego sprzętu, w jaki wyposażone są wszystkie ciężarówki, czyli wyciągarki, a ta z pewnością przyda się w późniejszych zadaniach.

Już po samej szkółce i kilku pierwszych próbach dostarczenia towaru, można stwierdzić, że Spintires: MudRunner raczej nie jest produkcją dla ludzi niecierpliwych i impulsywnych. Ja jestem raczej osobą opanowaną, jednak potrafiłem się wkurzyć, gdy po kilkunastu minutach walki o przedostanie się do składu drewna, po następnych kilku set metrach wpadłem do rowu, ciężarówka się przewróciła i cały ładunek razem ze sprzętem przepadł. Cóż, można się troszkę zdenerwować. Dlatego w tej produkcji trzeba być cały czas czujnym. Każdy nieprzemyślany manewr może doprowadzić do kraksy, a błędna ocena stanu nawierzchni, do zagrzebania się. To wszystko dzięki zaawansowanemu silnikowi fizycznemu, który widać już na pierwszy rzut oka i naprawdę robi wrażenie. Tutaj możemy wejść w interakcje prawie ze wszystkim. Każdy element otoczenia może stać się naszym wrogiem, ale również sprzymierzeńcem.

Do tej pory udało mi się przejść kilka wyzwań oraz chwilę pobawić w trybie dla pojedynczego gracza. Z niego jednak szybko wróciłem do wyzwań, ponieważ nie do końca znałem zasady działania pewnych sprzętów, które są tam dostępne. Postanowiłem więc, że najpierw powalczę z wyzwaniami, ponieważ one są dobrze opisane i stopniowo zapoznają nas z kolejnymi akcesoriami ciężarówek, których następnie będziemy używać zarówno w trybie single jak i multiplayer.

Spintires: MudRunner dostępne jest w sklepach już od 31 października na komputery osobiste oraz konsole PlayStation 4 i Xbox One. Gra ukazała się w polskiej tekstowej wersji językowej.

[ Więcej informacji o grze ]

Komentarze ... 10 ostatnich

bullet Sashka
08 lis 17 - 00:31
Komentarze: 6
#potwierdzoneinfo na pewno nie jest to gra dla ludzi nadpobudliwych i nerwusów ...sama odchodziłam od komputera z paroma epitetami na ustach...po czym wracałam i tak w kółko :P

Zamieść komentarz

Ksywa:
Wynik: dodaj jeden do liczby z obrazka
 
Komentarz:

Ankieta

Którą serię wolisz?

Forza Motorsport

Gran Turismo

Project CARS


Najbliższe premiery

Gravel
27 lutego 2018
The Crew 2
16 marca 2018
TT Isle Of Man: Ride on the Edge
marzec 2018
Więcej premier

Speed Lista

Screen Miesiąca

Blue smoke

"Blue smoke"
Screen by EA

Zagłosuj lub wyślij screena!

Partnerzy


Czas tworzenia: 0.2046 sekund(y). DB queries: 17.