Newsy

Platinum 4. Subaru Poland Rally rusza już dziś!

Od rozegrania tradycyjnego już prologu na Moście Kotlarskim w Krakowie rozpocznie się dziś czwarta edycja Platinum Subaru Poland Rally – 5 rundy Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski oraz jednocześnie 6 rundy Rajdowego Pucharu PZM.

Oficjalna ceremonia startu honorowego rozpocznie się o godz. 17.30 przed Centrum Targowym CHEMOBUDOWA przy ul. Klimeckiego. Następnie zawodnicy udadzą się w kierunku przeprawy mostowej przez Wisłę. Start pierwszej załogi planowany jest na godz. 20.00.

Kolejne dwa dni zmagań to już rywalizacja na dobrze znanych z poprzednich edycji odcinkach specjalnych zlokalizowanych w okolicach Dobczyc i Łapanowa. Na zawodników czekają bardzo szybkie i wymagające asfaltowe trasy, które w połączeniu z zapowiadanymi trudnymi warunkami pogodowymi dostarczą zarówno im jak i licznie zgromadzonym kibicowm niezapomnianych wrażeń.

Do rywalizacji przystąpią min. broniący tytułu Mistrza Polski, aktualny lider klasyfikacji generalnej Francuz Bryan Buffier w Peugeot 207 S2000, reprezentujący barwy Subaru Poland Rally Team Szwed Patrik Flodin w Subaru Impreza N14, zwycięzca tegorocznego rajdu Polski Michał Bębenek w Mitsubishi Lancer EVO IX oraz wielu innych znakomitych, czołowych polskich kierowców.
Łaczna liczba zgłoszonych załóg (razem z rywalizującymi w Pucharze PZM) liczy niemal 120 zespołów.

W tym roku po raz pierwszy partnerem charytatywnym Platinum 4 Subaru Poland Rally została Fundacja Anny Dymnej Mimo Wszystko.
Podczas prologu rajdu przejażdżkę z czołowymi zawodnikami Rajdowych Mistrzostw Polski odbędą darczyńcy, którzy przekazali Fundacji w 2007 roku największe wpłaty pieniężne jako swój 1% podatku. Ten symboliczny prezent to owoc współpracy zawiazanej pomiędzy Automobilklubem Wawelskim i Fundacją.
Więcej informacji, łącznie z mapkami poszczególnych odcinków specjalnych znaleźć można na oficjalnej stronie zawodów: http://www.subaru-rally.pl

0 0 głosy
Oceń artykuł
Podziel się:
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments