Newsy

René Rast mistrzem DTM 2020! Kubica punktuje na koniec sezonu.

Sezon DTM dobiegł końca! Wraz z końcem obecnego sezonu, zakończyła się również sama seria DTM w formacie, do jakiego zostaliśmy przyzwyczajeni, bowiem od następnego sezonu będziemy mogli oglądać rywalizację samochodów GT3. Dodatkowo zapowiedziano elektryczną serię DTM, której start planowany jest w sezonie 2023.

Sobotni wyścig

Oczy wszystkich kibiców były oczywiście zwrócone na dwójkę zawodników walczących o tegoroczny tytuł – Mullera oraz Rasta. To właśnie oni zajęli pierwszy rząd na starcie pierwszego wyścigu. Kubica wystartował z 11. pola.

Już na starcie z rywalizacji odpadli Wittmann oraz Newey, po kolizji w pierwszym zakręcie. Niestety, w wyniku incydentu, Kubica spadł na koniec stawki. Na czele trwała zacięta walka Müllera oraz Rasta. Początkowo, to Szwajcar prowadził w wyścigu, lecz wkrótce potem Niemiec odzyskał fotel lidera. Sytuacja znów odwróciła się po słabym pit-stopie Rasta.

Do ostatniego okrążenia trwała walka o prowadzenie. Ostatecznie, to Müller skorzystał na późnym samochodzie bezpieczeństwa i wygrał wyścig przed swoim rywalem. Podium uzupełnił Green. Kubica ukończył wyścig na dobrej, 8. lokacie, zdobywając kolejne punkty.

Niedzielny wyścig

Na pole position znów zobaczyliśmy René Rasta. Jego konkurent – Nico Müller, ustawił samochód na 4. polu. Przed wyścigiem, Szwajcar miał jeszcze matematyczne szanse na tytuł mistrza. Rzecz jasna, musiałby liczyć w tym wypadku na pech lub błąd swojego rywala.

Wyścig od startu do mety kontrolował Rast, pewnie dowożąc tytuł mistrza do mety! Jest to trzeci tytuł mistrza DTM dla Niemca. Podium uzupełnili Müller oraz Rockenfeller. Kubica, pomimo dobrego startu i strategii, nie był w stanie dotrzymać kroku reszcie stawki, kończąc wyścig na 15. pozycji.

1Rene Rast353 pkt.
2Nico Muller330 pkt.
3Robin Frijns279 pkt.
Top 3 klasyfikacji generalnej DTM 2020

Foto: dtm.com

5 2 głosy
Oceń artykuł
Podziel się:
Avatar photo
Michał Pochopień
Fan motorsportu zarówno prawdziwego, jak i wirtualnego, śledzący prawdopodobnie wszystkie możliwe serie wyścigowe na świecie - w tym, jako jedna z 3 osób w Polsce oglądam NASCAR ;)
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments