Newsy

Polacy podbijają Chimey!

King of Europe – mistrzostwa Europy w wyścigach na 1/4 mili, które odbyły się w Chimey (Belgia) – zakończone. Niestety przez opady deszczu finały w poszczególnych klasach zostały odwołane i rozegrano finały KoE – czyli starty najszybszych aut zawodów. Poszczególne czasy aut były wyznacznikami osiągniętego miejsca przez zawodnika w danej klasie.

W ten sposób Tomasz Nagórski w EVO7/9 został mistrzem Europy w klasie AWD z czasem ET: 9.5 sek. Na najniższym miejscu podium znalazł się także nasz rodak – Arkadiusz Oziębło w Audi S4. Na 4 miejscu znalazł się Marcin Blauth w GMC Typhoon, który nie zdążył jeszcze zregenerować auta w 100% po zawodach w Pile.
Wg. wcześniejszych przewidywań, klasa FWD została zdominowana przez naszych reprezentantów i tak I miejsce zajął Marcin Wawrzak w Hondzie CRX (ET: 11.6), a II miejsce Witold Karałow w Hondzie Civic (ET:11.8). Wg. kibiców był to najciekawszy i najbardziej zacięty pojedynek zawodów!
Polska załoga miała także najgłośniejszych kibiców 😉 „Nasze” przejazdy były oglądane na stojąco, a cała ekipa była żegnana z wielkimi brawami!

W imieniu Speed-Zone, wszystkim naszym reprezentantom z KoE serdecznie gratulujemy i dziękujemy za tak godne reprezentowanie naszego kraju za granicą. Życzymy jeszcze szybszych aut i lepszych czasów 😉

0 0 głosy
Oceń artykuł
Podziel się:
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments