Newsy

Porsche ma wadę!

Jeżeli wydałeś 85 tyś euro na Porsche 911 w wersji Cabrio miej się na baczności! Być może będziesz musiał wydać jeszcze… 85 tyś euro!

Otóż wykryto w tym modelu poważną wadę konstrukcyjną. Otóż podczas szybkiej jazdy… dach sam może się otworzyć!

Wczoraj w związku z tą awarią firma Porsche w trybie bardzo pilnym wezwała do serwisów 18.165 wspomnianych Porsche. Producent na swój koszt usunie poważną wadę konstrukcyjną silniczków. Otóż – tak jak już wspomniałem – ich defekt mógł spowodować samodzielne otwieranie się dachu podczas szybkiej jazdy.

Firma pewnie wzieła sobie ten wypadek do serca i nie dopuści, aby podobne historia dotknęła nowy model 911 Cabrio. Auto już niedługo wejdzie do sprzedaży, za oceanem będzie dostępne już w marcu. Miesiąc później zawita do nas, na Stary Kontynent.

Dach technologiczne będzie bardzo podobny z tym w ustępującym modelu. Otóż będzie miękki, tak jak u poprzednika. Chowany będzie – tak jak w poprzedniej generacji 🙂 – całkowicie elektrycznie, za pomocą jednego magicznego przycisku. Cała operacja zajmie jedynie 20 sekund. Sterować dachem będziemy mogli do prędkości 50 km/h. Producent już zapewnia, że tym razem dach będzie całkowicie dopracowany i wolny od wad.

Co jednak zadziwiające, wady pojawiają się coraz częściej – u różnych producentów. Czy to efekt uboczny walki o klienta? A może po prostu zbyt wczesne wypuszczanie modeli na rynek?

0 0 głosy
Oceń artykuł
Podziel się:
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments