Poznań Game Arena 2008

Autor: Rafer
Data: 25 listopada 2008

Poznań Game Arena - ta nazwa nie jest obca chyba żadnemu graczowi. W naszym kraju jest to niewątpliwie największe wydarzenie dotyczące elektronicznej rozrywki i nie tylko. Impreza ta już od 5 lat, co roku gości na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. Również w tym roku nie było inaczej. 22. i 23. dnia listopada drzwi targów ponownie otworzyły się dla maniaków gier…

Początkowe problemy

No a trzeba przyznać, że tym razem było ich naprawdę sporo. Organizatorzy najwidoczniej nie przewidzieli takiej liczby fanów. Już od samego otwarcia imprezy przed drzwiami stały setki osób, próbujących dostać się do środka. A wejście było tylko jedno... Zdarzały się więc przepychanki, ale w ostateczności wszystkim udało się wejść. PGA 2008, w przeciwieństwie do poprzednich edycji, w całości odbyło się w jednej dużej hali. Niestety nie postarano się o osobny pawilon dla każdej z trzech aren: Digital, Fantasy i Paintball. Wszystkie znajdowały się w jednym pomieszczeniu. W związku z tym w środku było trochę tłoczno. Ciężko było również znaleźć sobie miejsce w szatni, ponieważ zaraz po otwarciu wszystko zostało zajęte… Jednak mimo tych przeciwności, jeżeli ktoś naprawdę chciał uczestniczyć w tym wydarzeniu, bez problemu sobie poradził. Zwłaszcza jeżeli przyjechał z daleka, bo za powrót pociągiem do domu trzeba było zapłacić. Niestety organizatorzy po raz kolejny nie dogadali się z PKP w sprawie „powrotu gratis”…

Motogry na PGA 2008

Skończymy już z tym narzekaniem. Przecież PGA to nie tylko sprawy techniczne. Tutaj chodzi głównie o gry. A ich na targach było całkiem sporo, ale… niestety nie motogier. Tych za wiele nie było. W tym roku PGA zdominowały głównie strzelanki i gry akcji. Przemierzając halę w poszukiwaniu prezentacji nowych tytułów wyścigowych natrafiliśmy tylko na prezentację nowego Need For Speed’a. Odbyła się ona w sobotę na scenie głównej, a zajmowali się nią ludzie z EA Polska. Oczywiście gra była bardzo zachwalana przez dystrybutora, jednak tak naprawdę nie jest ona niczym nadzwyczajnym. Więcej szczegółów dowiecie się z naszej recenzji, która ukaże się już niebawem. Więcej prezentacji niestety nie zauważyliśmy. Bardzo liczyliśmy, że w Poznaniu zostanie zaprezentowana pecetowa wersja Grand Theft Auto IV, jednak przeliczyliśmy się. No chyba, że pokaz odbywał się gdzieś po kątach :)

Turnieje i konkursy

Przejdźmy teraz do rzeczy, która chyba najbardziej wszystkich na tego typu imprezie interesuje. Mowa oczywiście o turniejach i konkursach. W tym miejscu na szczególną uwagę zasługuje konkurs zorganizowany przez Creative, w którym do wygrania był samochód osobowy Citroen C1. Spośród osób które w sobotę lub w niedzielę wypełniły formularz zgłoszeniowy, została wylosowana szczęśliwa dwunastka, której członkowie walczyli między sobą w specjalnie przygotowanej na tą okazję grze wyścigowej. Dzięki temu szansę na wygraną mieli nie tylko zapaleni gracze, ale również zwykli fani elektronicznej rozrywki. Oprócz turnieju przygotowanego przez Creative, na targach było jeszcze kilka innych, w których można było spróbować swoich sił. Należały do nich dwa turnieje Race Driver GRID oraz turnieje rFactor, Trackmani United Forever i Need For Speed Undercover.

1  2  >> Następna strona

Najbliższe premiery

Speed Lista

Partnerzy

SimRace.pl IRG-World AutoTesty NFSPolska.pl - Need for Speed Polska

Speed Zone używa cookie i innych technologii. Korzystając z wortalu wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Więcej informacji znajdziesz w Regulaminie