Prezentacje

Prezentacja Mercedes-Benz: Concept Ocean Drive

Detroit – Mercedes-Benz, pionier wśród producentów samochodów z górnej półki, prezentuje na Północnoamerykańskim Salonie Samochodowym Concept Ocean Drive – koncepcyjny czteroosobowy kabriolet, który wyznacza trendy rozwoju tego segmentu pojazdów. Auto jest wyrazem podtrzymania tradycji dużych luksusowych pojazdów ze składanym dachem. Projektanci nie byli ograniczeni rutynową procedurą dokładanego opracowania szczegółów projektu czy danych technicznych pojazdu, mogli więc oddać się pasji twórczej, której owocem stał się najwygodniejszy i najbardziej elegancki kabriolet świata.

Concept Ocean Drive to budzący podziw klejnot na czterech kółkach. Należąc do segmentu czterodrzwiowych kabrioletów, reprezentuje gatunek pojazdów, który niemal zniknął z naszych dróg. Podobnie jak luksusowe kabriolety z przeszłości odznacza się elegancją, wyrachowaniem i niepowtarzalnym charakterem, krótko mówiąc odzwierciedla to, co najatrakcyjniejsze i najbardziej pożądane w świecie motoryzacji.

Jedyny w swoim rodzaju egzemplarz auta posiada karoserię zupełnie nowego projektu, której wyraźnie zaznaczona linia, niemal klasyczna w swym wyrazie, a także pulsujący życiem dwubarwny lakier, nadają niezwykle charyzmatycznego wyglądu. I chociaż z jednej strony Concept Ocean Drive charakteryzują ograniczenia typowe dla reprezentanta automobilowej elity, pojazd wydaje się jednocześnie zapraszać na przejażdżkę z otwartym dachem po najwspanialszych nadmorskich promenadach świata. Wytrawne ręce rzemieślnika-artysty połączyły w jedno luksus i egzotykę, aby stworzyć skończoną doskonałość.

Prace koncepcyjne Mercedes-Benz – stylistyczna podróż w przyszłość

Concept Ocean Drive nie został zaprojektowany tylko po to, aby budzić marzenia i fantazje; samochód ma do odegrania także zupełnie praktyczną rolę. Prace koncepcyjne to zawsze dobra okazja, aby projektanci mogli pobawić się nieco mniej tradycyjnymi formami, spojrzeć na swoją pracę pod nieco innym katem, oddać się nowym pomysłom. I nie chodzi tu jedynie o nabieranie wprawy w swoim fachu, ale też nawiązanie bliższego dialogu z klientem, zbadanie, czy nowe koncepcje padają na podatny grunt w oczach odbiorcy. Dzięki temu projektanci mogą poczuć powiew przyszłych trendów, tworzyć i rozwijać nowe style.

Unikalny kabriolet koncepcyjny ze Stuttgartu zmienia “samochód marzeń” w rzeczywistość. Jednocześnie stanowi popis kunsztu projektantów, którzy modelem Concept Ocean Drive do tradycyjnych cech marki Mercedes-Benz takich jak doskonałe konstrukcje i jakość, luksus i bezpieczeństwo dołączyli pasję, fascynację i nowatorstwo. Filozofia Mercedes-Benz polega od zawsze na jednoczesnym umacnianiu charakterystycznych dla marki cech stylistyki i łączeniu ich z nowymi, zaskakującymi pomysłami oraz formami.

Stylistyka wyrażająca niewymuszoną dominację i niezrównana elegancję

Oprócz koncepcji czterodrzwiowego nadwozia, do zewnętrznych cech wyróżniających ten samochód koncepcyjny należy zaliczyć także: bardzo dużą, ustawioną pionowo atrapę chłodnicy, ciekłokrystaliczne reflektory przednie i tylne lampy, dwubarwny lakier oraz uderzającą harmonię między napiętymi liniami karoserii a jej spokojnymi, rozległymi płaszczyznami. Dzięki temu samochód charakteryzuję poczucie niewymuszonej dominacji, mocy, elegancji i energii.

Szerokie okna boczne – typowe rozwiązanie dla aut typu kabriolet, niezakłócone obecnością słupka B czy ram – zapewniają płynne przejście do wnętrza, nawet przy zamkniętym dachu samochodu. Luksusowy i wyjątkowy charakter tego modelu studyjnego podkreślony jest poprzez szczodre użycie materiałów wysokiej wartości. W samochodzie znalazła się najwyższej jakości skóra, materiały dające wrażenie trójwymiarowości, a także duże wstawki z drzewa klonowego (we wnętrzu, a nawet na miękkim dachu zakrywającym przedział pasażerski).

Szczytowe osiągnięcia technologii

Auto, z powodu szerokiego rozstawu osi, oparto na modelu Mercedes-Benz S 600 napędzanego silnikiem dwunastocylindrowym. Do rozwiązań technicznych zastosowanych w samochodzie należą:
– innowacyjny mechanizm składania miękkiego dachu, który umożliwia płynne i szybkie jego zamykanie;
– nowatorski układ ogrzewania okolic karku o nazwie AIRSCARF (“powietrzny szalik”), w który wyposażono wszystkie cztery fotele, dzięki czemu podróżujący mogą cieszyć się jazdą z otwartym dachem nawet podczas zimniejszych miesięcy w roku.

W skład wyposażenia auta wchodzą oczywiście także najnowocześniejsze rozwiązania techniczne z zakresu bezpieczeństwa, niektóre unikalne na skalę światową – w tym wspomaganie układu hamulcowego Brake Assist PLUS, nowatorski układ hamulcowy PRE-SAFE® w połączeniu z opartym o technologię radiolokacyjną systemem DISTRONIC PLUS), a także układ ochrony kierowcy i pasażerów w sytuacji zagrożenia kolizją PRE-SAFE®.

informacja prasowa DaimlerChrysler

0 0 głosy
Oceń artykuł
Podziel się:
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments