Prezentacje

Prezentacja Mitsubishi Colt

Mitsubishi Colt teraz także w Europie

Colt dostępny jest w Japonii już od dwóch lat, jednak dopiero teraz trafi na rynki europejskie (także na polski). Powstały dzięki współpracy Mitsubishi i DaimlerChrysler różni się jednak od azjatyckiej wersji.

Choć płyta podłogowa jest taka sama (wykorzystuje ją także Smart ForFour), wersja przeznaczona na rynek azjatycki różni się stylizacją przedniej części nadwozia, silnikami, skrzyniami biegów oraz zastosowanymi we wnętrzu materiałami.

Wymienione zmiany mają na celu lepsze spełnienie wysokich wymagań klientów na Starym Kontynencie. Czy to jednak wystarczy, aby pokonać silnych konkurentów z segmentu B?

Ten mierzący 3,8 metra miejski samochód wyróżnia się sylwetką à la van, co gwarantuje dużo przestrzeni nad głowami podróżnych. Nie był to jednak jedyny priorytet projektantów z firmy Mitsubishi. Producent twierdzi, że Colt posiada więcej przestrzeni na nogi pasażerów niż bezpośredni konkurenci z segmentu.

Walory użytkowe modelu są uzupełnione przez „inteligentną” kanapę, której siedzisko daje się przesuwać, a oparcie pochylać się w stosunkowo dużym zakresie. Nie trzeba chyba dodawać, że jest ona także składana w stosunku 60/40.

Dużą zaletą okaże się z pewnością szeroka oferta jednostek napędowych. Najsłabsza 3-cylindrowa o mocy 75 KM oraz dla wymagających: 4-cylindrowe o pojemności 1.3 i 1.5 litra oraz mocy odpowiednio 95 i 109 KM. Silniki wyposażone są w elektrycznie sterowany system zmiennych faz rozrządu MIVEC.

Zwolennicy oszczędnej, ale równie dynamicznej jazdy, znajdą także coś dla siebie. Mitsubishi proponuje dwie jednostki Diesla. Przy takiej samej pojemności – 1.5 litra – osiągają moc 68 KM i 95 KM (wersja z turbodoładowaniem). Wyposażone w system bezpośredniego wtrysku paliwa Common Rail pozwalają na dynamiczną i ekonomiczną jazdę. Przeniesienie napędu na oś przednią umożliwiają dwie skrzynie biegów – manualna (5 biegów) i automatyczna AllShift (6 biegów).

Miły dla oka design oraz zaawansowane rozwiązania techniczne z pewnością przydadzą się w rynkowych zmaganiach. Czy miejski Colt zostanie rynkowym szlagierem, przekonamy się kilka miesięcy po polskiej premierze, która odbędzie się w maju br.

0 0 głosy
Oceń artykuł
Podziel się:
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments