Prezentacje

Prezentacja Volvo S40

Nowe S40 dla młodszych

Aż 8 lat musieliśmy czekać na następcę modelu S40. Nowe Volvo, pomimo mniejszych wymiarów zewnętrznych, oferuje więcej przestrzeni wewnątrz. Jest także nastawione na młodszego, aktywniejszego klienta.

Auto, którego produkcja została przeniesiona z Holandii do Belgii, jest o 5 cm krótsze, ale posiada za to aż o 8 cm większy rozstaw osi.

Dla komfortu pasażerów ma to oczywiście znaczenie zasadnicze. Oprócz tego, krótsze zwisy obiecują bardziej sportowe prowadzenie

Nowe S40 powstało na płycie podłogowej, którą koncern Forda (do niego należy szwedzka marka) zaprojektował także dla Mazdy 3 i Forda Focusa C-Max.

Nowe S40 jest więc autem, które podobnie jak Skoda Octavia, w klasycznej hierarchii segmentów zawisło pomiędzy kompaktami, a klasą średnią. Stylistyka nowego samochodu nie pozostawia jednak już żadnych wątpliwości. S40 to najprawdziwsze Volvo, wręcz mała kopia modelu S60.

Do napędu służą silniki o pojemnościach od 1.6 litra (100 KM), do turbodoładowanego 5-cylidrowego 2.5 o mocy 220 KM. Oprócz tego w ofercie pojawią się silniki wysokoprężne, powstałe w wyniku współpracy Forda i PSA. Słabsze jednostki współpracować będą z manualnymi skrzyniami sześciobiegowymi. Oprócz tego w ofercie pozostaje 5-biegowa skrzynia manualna dla mocniejszych jednostek, 5-biegowy automat, a w przyszłości także bezstopniowa skrzynia CVT.

Kilka miesięcy po premierze sedana zapowiadane jest wprowadzenie kombi, oznaczonego symbolem V50.

0 0 głosy
Oceń artykuł
Podziel się:
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments