Prezentacje

Prezentacja Volvo V70

Nowe Volvo V70

Rozpoczynając prace nad następcą dzisiejszego Volvo V70, zespół projektowy Volvo Car Corporation stanął przed poważnym wyzwaniem: miał w większym stopniu skoncentrować się na luksusie i dynamice, a przy tym sprawić, by nowy model był jeszcze bardziej wszechstronny i funkcjonalny. ”Samochód kombi to klejnot w koronie naszej oferty” – deklaruje dyrektor ds. projektowych Volvo Cars, Steve Mattin. Samochody kombi są kwintesencją marki Volvo. Auta, które od początku były praktyczne i przestronne, stale udoskonalano. Dziś ich komfort i właściwości jezdne stawiają je w jednym szeregu z dużymi i luksusowymi sedanami. Co więcej, rozwiązania zastosowane w całkowicie nowym Volvo V70 stanowią ogromny krok naprzód w dziedzinie inteligentnej funkcjonalności. ”Dzisiejsze V70 ma bardzo dobrze przemyślane rozmiary i atrakcyjną podwójną osobowość – jest nie tylko wszechstronne, ale też sportowo dynamiczne. Skoncentrowaliśmy się na tych dwóch obszarach, a ponadto uczyniliśmy samochód V70 jeszcze bardziej luksusowym tak, aby wynieść go jeszcze wyżej w klasie premium”– mówi Steve Mattin.

Sportowe wrażenia

Z przodu nowego V70 znajduje się wyjątkowy łagodny nos oraz czarny grill, w którym pionowe pręty są wykonane z chromu. Dzięki temu ten luksusowy samochód kombi zyskuje sportowe oblicze. Wznosząca się linia boczna i czarne słupki pomiędzy bocznymi szybami podkreślają dynamizm auta. ”Zaczernione słupki sprawiają, że okna zlewają się w jedną całość. Słupki wraz z chromowymi obramowaniami wokół okien potęgują wrażenie luksusu, ale też sugerują sportowe właściwości”– mówi Stefan Jansson, dyrektor ds. projektu zewnętrznej bryły nowego Volvo V70.

Dynamiczna tylna klapa

Górny odcinek tylnej klapy widziany z boku jest pochylony ku przodowi, co nadaje samochodowi sportowy wyraz. „Samochód jest niezwykle funkcjonalny. Nowa tylna klapa otwierając się, unosi wraz ze sobą górną część tylnych świateł a dostęp do części bagażowej jest dużo łatwiejszy. W ten sposób przestrzeń za tylną klapą jest większa niż dotąd, a umieszczanie w nim bagaży wygodne. Przestrzeń bagażowa zwiększyła się o 55 litrów w stosunku do obecnego modelu V70”– mówi Stefan Jansson. Nazwa Volvo na klapie jest wypisana wyrazistymi literami, a odstępy pomiędzy nimi są większe niż dotąd. To nowy element stylistyczny Volvo. Po raz pierwszy pokazany został w tym roku w samochodzie koncepcyjnym XC60 podczas targów motoryzacyjnych w Detroit. Klapa oglądana z tyłu nawiązuje stylistyką do klapy Volvo C30. Wszystkie światła powyżej talii – zarówno te z boku, jak i wysoko umieszczone trzecie światło stopu – mają diody LED. Światła pozycyjne z boku samochodu pełnią ponadto rolę dodatkowych świateł stopu, przydatnych gdy ładunek jest na tyle duży, że kierowca musi jechać z częściowo otwartą klapą bagażnika. Kolejne pomysłowe rozwiązanie polega na tym, że szyba tylnej klapy zachodzi nieco niżej po bokach, dzięki czemu kierowca zyskuje lepszą widoczność z tyłu samochodu.

Nowe kolory

Nowe V70 jest dostępne w 16 różnych wariantach kolorystycznych. Dwa z nich są – całkowicie nowe barwy o nazwach Seashell (muszla) i Glacier Blue (lodowcowy błękit) – zostały opracowane, by podkreślić sportowy i luksusowy charakter tego samochodu kombi. Na użytkowników auta czeka sześć różnych tapicerek w trzech kolorach. Poza Sandstone Beige (beżem piaskowca) i Anthracite Black (antracytową czernią) pojawił się Cranberry Red (żurawinowa czerwień). W tej ostatniej wersji czerwone detale siedzeń i paneli drzwiowych elegancko kontrastują z czarnymi elementami wykończenia. ”Inspiracją do stworzenia tego ciepłego odcienia czerwieni były typowo szwedzkie, pomalowane na czerwono domki. Znanej barwy czerwieni użyliśmy jako bazy, a następnie stworzyliśmy odcień, który najlepiej sprawdzi się na międzynarodowym rynku” – wyjaśnia Boel Hermansson, kierujący doborem kolorów i materiałów do nowego V70.

Skandynawska forma i funkcjonalność

Wnętrze nowego V70 jest przykładem szczytowych osiągnięć skandynawskiego designu. Każdy, choćby najdrobniejszy szczegół został opracowany przede wszystkim z myślą o czystości formy i inteligentnej funkcjonalności. Pasażerowie jadący z przodu mają do dyspozycji komfortowe siedzenia i ergonomiczne przyrządy – wśród nich elegancką cienką konsolę środkową, a także system audio najwyższej klasy. Dwa wbudowane foteliki dziecięce mogą być regulowane dwuetapowo, a tylne siedzenia dzielone w stosunku 40/20/40 mają zintegrowane pasy bezpieczeństwa. Lekkość tylnych oparć oraz prosty mechanizm składania foteli to inne przykłady zwiększonej funkcjonalności samochodu.

Bagaż również podróżuje w pierwszej klasie

W nowym V70 pasażerowie i ich bagaże podróżują w pierwszej klasie. Przedział bagażowy wraz z akcesoriami został tak zaprojektowany, aby zaspokajał najwyższe wymagania użytkowników, oferować im komfort i funkcjonalność. ”Chcieliśmy, aby wygląd części bagażowej odzwierciedlał jej przestronność i luksus”– mówi Jonathan Disley, odpowiedzialny za projekt wnętrza nowego V70. Wśród inteligentnych rozwiązań części bagażowej znalazł się schowek pod podłogą zamykający się na klucz po zatrzaśnięciu klapy. W wyposażeniu opcjonalnym znalazła się otwierana zdalnie klapa bagażnika, a w gamie akcesoriów dostępna jest przesuwana podłoga bagażnika oraz inteligentny system bagażowy, wyposażony w boczne szyny i przesuwne haki. Układ ten można dostosować do indywidualnych potrzeb użytkownika.

0 0 głosy
Oceń artykuł
Podziel się:
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments