Project CARS 2 ładniejsze na Xbox One X niż PS4 Pro

Portal TrustedReviews przeprowadził ostatnio wywiad z dyrektorem odpowiedzialnym za rozwój Project CARS 2 - Stephen'em Viljoen. Jednym z tematów były potencjalne różnice w mechanice rozgrywki oraz oprawie audiowizualnej pomiędzy platformami.

Odnośnie gameplay'a, Stephen zapewnia, że w tym obszarze wrażenia graczy będą identyczne na każdej z platform i będą odpowiadać high-endowym komputerom. Zaznaczył, że pod tym względem nie można sobie pozwolić na rozbieżności, ponieważ użytkownicy mogą korzystać z różnych konfiguracji w rozgrywce online. W takim przypadku np. różne zachowania tych samych pojazdów na torze są nie do przyjęcia.

Stephen Viljoen, Game Director powiedział:
"Nie chcemy, aby ludzie, w zależności od wybranej platformy, mieli gorsze doświadczenia dotyczące fizyki. To musi być taki sam poziom szczegółowości i dokładności jak na high-endowym komputerze. (...) Nawet na PC, jeżeli masz sprzęt high-endowy, czy low-endowy, mechanika musi być spójna. Obecne konsole są porównywalne do low-endowych komputerów. Podczas gry online są ludzie korzystający z lepszych i gorszych sprzętów, ale fizyka nie może być różna dla każdego z nich."

Stephen poinformował jednak, że ograniczenia jakie zostały wprowadzone w grze na rzecz konsol w stosunku do PC, dotyczą jedynie oprawy wizualnej. Nie ulega wątpliwości, że Project CARS 2 będzie wyglądać najładniej na high-endowych komputerach. Taki poziom szczegółowości grafiki jest jednak niemożliwy do osiągnięcia nawet na najnowszych konsolach. Viljoen podkreśla jednak, że biorąc pod uwagę specyfikację Xbox One X oraz PlayStaton 4 Pro, pierwsza konsola oferuje większe możliwości. Z tego właśnie powodu gra ma wyglądać znacznie lepiej na Xboxie niż PlayStation.

Stephen Viljoen, Game Director powiedział:
"Oczywiście nie możemy zaoferować ustawień Ultra na każdym sprzęcie, bo na PC grę można uruchomić na trzech monitorach w 4K z niesamowitymi szczegółami, co jest po prostu niemożliwe na tej generacji konsol. Xbox One X to świetny sprzęt i jesteśmy bardzo podekscytowani wykorzystaniem go do granic możliwości, więc jeśli uruchomisz grę na tej platformie, to możesz mieć pewność, że zaprezentuje ona najlepszą jakość w porównaniu do innych platform, poza high-endowymi PC."


Project CARS 2 to kolejna część znanej i lubianej produkcji z 2015 roku. Gra zadebiutuje 22 września 2017 roku oraz pojawi się na konsole PlayStation 4, Xbox One oraz komputery osobiste.

[ Więcej informacji o grze ]
| | środa, 09 sierpnia 2017 - 17:45 | Komentarze: 0 |

Sprawdź pozostałe newsy

Zobacz też

Ankieta

Wolisz symulatory czy zręcznościówki?

Symulatory

Zręcznościówki

Pół na półNajbliższe premiery

F1 2017
25 sierpnia 2017
NASCAR Heat 2
12 września 2017
Project CARS 2
22 września 2017
Więcej premier

Screen Miesiąca

sierpień:
Dirt EVO

"Dirt EVO"
Screen by nieznany

Zagłosuj / Wyślij screena

Speed Lista

Nowe na forum

luki5555 on 18 lip 17 - 15:18
[odp: Remaster Crashday]
szczerze mówiąc nie grałem w crashday, ale moze w odswiezonej wersji go sprawdze

Rafer on 18 lip 17 - 13:25
[odp: Remaster Crashday]
Znamy już wymagania i dokładną datę premiery:[link]

susel on 13 lip 17 - 13:20
[wątek: Remaster Crashday]
Hej, za niedlugo pojawi sie remaster Crashdaya! Szkoda tylko, ze tak malo usprawnien :(

susel on 07 lip 17 - 20:35
[odp: Need For Speed Payback]
dla mnie nfs sie skonczyl na most wanted

luki5555 on 07 lip 17 - 10:27
[odp: Need For Speed Payback]
nie mam zbyt duzych, wyscigi juz chyba odeszly na drugi plan w NFS

Czas tworzenia: 0.1309 sekund(y). DB queries: 20.