Project CARS 2 ładniejsze na Xbox One X niż PS4 Pro

Portal TrustedReviews przeprowadził ostatnio wywiad z dyrektorem odpowiedzialnym za rozwój Project CARS 2 - Stephen'em Viljoen. Jednym z tematów były potencjalne różnice w mechanice rozgrywki oraz oprawie audiowizualnej pomiędzy platformami.

Odnośnie gameplay'a, Stephen zapewnia, że w tym obszarze wrażenia graczy będą identyczne na każdej z platform i będą odpowiadać high-endowym komputerom. Zaznaczył, że pod tym względem nie można sobie pozwolić na rozbieżności, ponieważ użytkownicy mogą korzystać z różnych konfiguracji w rozgrywce online. W takim przypadku np. różne zachowania tych samych pojazdów na torze są nie do przyjęcia.

Stephen Viljoen, Game Director powiedział:
"Nie chcemy, aby ludzie, w zależności od wybranej platformy, mieli gorsze doświadczenia dotyczące fizyki. To musi być taki sam poziom szczegółowości i dokładności jak na high-endowym komputerze. (...) Nawet na PC, jeżeli masz sprzęt high-endowy, czy low-endowy, mechanika musi być spójna. Obecne konsole są porównywalne do low-endowych komputerów. Podczas gry online są ludzie korzystający z lepszych i gorszych sprzętów, ale fizyka nie może być różna dla każdego z nich."

Stephen poinformował jednak, że ograniczenia jakie zostały wprowadzone w grze na rzecz konsol w stosunku do PC, dotyczą jedynie oprawy wizualnej. Nie ulega wątpliwości, że Project CARS 2 będzie wyglądać najładniej na high-endowych komputerach. Taki poziom szczegółowości grafiki jest jednak niemożliwy do osiągnięcia nawet na najnowszych konsolach. Viljoen podkreśla jednak, że biorąc pod uwagę specyfikację Xbox One X oraz PlayStaton 4 Pro, pierwsza konsola oferuje większe możliwości. Z tego właśnie powodu gra ma wyglądać znacznie lepiej na Xboxie niż PlayStation.

Stephen Viljoen, Game Director powiedział:
"Oczywiście nie możemy zaoferować ustawień Ultra na każdym sprzęcie, bo na PC grę można uruchomić na trzech monitorach w 4K z niesamowitymi szczegółami, co jest po prostu niemożliwe na tej generacji konsol. Xbox One X to świetny sprzęt i jesteśmy bardzo podekscytowani wykorzystaniem go do granic możliwości, więc jeśli uruchomisz grę na tej platformie, to możesz mieć pewność, że zaprezentuje ona najlepszą jakość w porównaniu do innych platform, poza high-endowymi PC."


Project CARS 2 to kolejna część znanej i lubianej produkcji z 2015 roku. Gra zadebiutuje 22 września 2017 roku oraz pojawi się na konsole PlayStation 4, Xbox One oraz komputery osobiste.

[ Więcej informacji o grze ]
- środa, 09 sierpnia 2017 - 17:45 - Komentarze: 0

Ankieta

Którą serię wolisz?

Forza Motorsport

Gran Turismo

Project CARSNajbliższe premiery

Spintires: MudRunner
31 października 2017
Need For Speed Payback
10 listopada 2017
Wreckfest
grudzień 2017
Więcej premier

Partnerzy

Speed Lista

Screen Miesiąca

Golf GTI

"Golf GTI"
Screen by EA

Zagłosuj lub wyślij screena!

Czas tworzenia: 0.1338 sekund(y). DB queries: 19.