Newsy

Project CARS 3 powstaje i będzie duchowym spadkobiercą Need For Speed Shift

Slightly Mad Studios daje nam pierwsze informacje na temat kolejnej odsłony Project CARS. Tytuł jest aktualnie w trakcie dewelopmentu i w dużym stopniu ma nawiązywać do pierwszej gry wyścigowej brytyjskiego studia – Need For Speed Shift.

Jak wiemy Shift znacznie różnił się od poprzednich typowo arcadowych NFS’ów. Był nakierowany na symulację i udział w legalnych wyścigach samochodowych. Tak naprawdę bliżej mu było do serii GRID od Codemasters, w związku z czym kolejna część – Shift 2: Unleashed nie była już sygnowana logiem NFS, a stała się osobną marką. Trzecia odsłona niestety nigdy nie powstała ponieważ Slightly Mad Studios zakończyło współpracę z Electronic Arts.

Teraz wygląda na to, że Brytyjczycy będą chcieli wskrzesić ducha Need For Speed Shift pod marką Project CARS. Jak wspomina szef studia Ian Bell na forum portalu GTPlanet, trzecia odsłona ma być bardziej skoncentrowana na jednym typie rozgrywki i sprawiać więcej frajdy. Ma też mieć typowo symulacyjny charakter. Twórcy wyciągnęli wnioski po Project CARS 2, które było grą bardzo różnorodną, co z kolei powodowało problemy z balansem i dopracowaniem różnych elementów.

Na chwilę obecną to wszystkie informacje jakie mamy na temat Project CARS 3. Więcej dowiemy się pewnie podczas oficjalnej zapowiedzi wraz z pierwszym zwiastunem.

0 0 głosy
Oceń artykuł
Podziel się:
Avatar photo
Rafał Peroń
W ekipie SZ jestem praktycznie od początku, jeszcze gdy portal pojawiał się jako zin w magazynie CD-Action. Lubię zarówno wymagające symulatory jak i typowe zręcznościówki. Swego czasu mocno fascynował mnie pierwszy Need For Speed Underground, w którego grałem (można powiedzieć) profesjonalnie 🙂
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments