Newsy

Przeciwnik dla Dacii Logan

Największy producent samochodów na terenie Rosji, firma AvtoVAZ zamierza wkroczyć bardziej zdecydowanie na rynki europejskie. Pomóc ma w tym nowo wprowadzona do sprzedaży Łada Kalina.

Premiera Łady Kaliny miała miejsce już pod koniec listopada, jednak jej debiut na europejskich rynkach planowany jest na przyszły rok. Ciekawie zapowiada się rywalizacja o klienta Kaliny, która w sprzedaży pojawi się w trzech wersjach nadwozia (hatchback, sedan i kombi), z produkowaną w Rumunii Dacią Logan.

Produkcja Łady Kaliny ma miejsce w rosyjskich zakładach w Togliatti przy współpracy koncernu GM (m.in. terenowa Łada Niva sprzedawana jest jako Chevrolet). Nic zatem dziwnego, iż w wyglądzie oraz w rozwiązaniach technologicznych modelu można zauważyć pewne podobieństwa z takimi modelami jak Opel Corsa czy Daewoo/Chevrolet Kalos.

Łada Kalina wyposażana będzie w jeden z dwóch silników benzynowych: 1.6 lub 1.6 16V. Pierwszy z nich, o mocy 75KM, oferowany będzie we wszystkich wersjach nadwozia, drugi, rozwijający moc 90KM, tylko w wersjach sedan i hatchback. Mocniejsza jednostka pozwala na uzyskanie prędkości 100km/h w 11,5s oraz maksymalnej prędkości 185km/h. Słabsza wersja odpowiednio 13s i 170km/h.

Wprawdzie rosyjska firma nie podała jeszcze ceny, za jaką Kalina będzie oferowana na rynkach zachodnich, jednak szacuje się, iż wynosić ona będzie od ok. 7.500 euro, a więc tyle samo, ile trzeba będzie zapłacić za Dacię Logan.

0 0 głosy
Oceń artykuł
Podziel się:
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments