Publicystyka

Przewodnik po San Andreas

Zapraszamy do pięknego i tajemniczego stanu Ameryki Północnej. Do San Andreas!!! Nasze biuro podróży zapewni Tobie zapierające dech w piersiach atrakcje, kradzieże, morderstwa, napady. Odwiedzając S.A. znajdziesz się w samym środku konfliktów rasowych, poznasz prawdziwą istotę bezprawia. Zwiedzając i zapoznając się z okolicą nie raz będziesz musiał przeciwstawić się nadchodzącej śmierci. Tak to już jest, gdy przebywamy na terytoriach gangów, które nie bardzo są gościnne. Nie warto jednak brać do serca powyższych słów, ponieważ większość turystów przeżyła bliskie spotkanie z pistoletem lub bejsbolem. Przyjazd i poznanie amerykańskiego stanu, w pełni zrekompensuje pobyt w szpitalu. San Andreas obejmujący wsie, zapadłe mieściny oraz trzy zróżnicowane metropolie ma ogromną ilość ciekawych i wartych obejrzenia miejsc.

Los Santos

Rodzinne miasto najgroźniejszego przestępcy (Carla Johnsona), w którym to panuje wojna dwóch gangów: Orange Grove Families (do niego należy również Carl) oraz Ballas. Terytorium pierwszego z nich obejmuje dzielnicę: The Groves, a głównymi szefami są Carl i Sweet Johnson. Chcą się zemścić na zabójcach ich matki i młodego brata Briana.

Dzielnice

1. The Grave

Siedziba wyżej wymienionej grupy przestępczej Orange Grove Families oraz również rodzinna dzielnica CJeja. Mieszkańcy nie są tam zbytnio bogaci, aby zakupić modny ciuszek. Wybierają się do sklepu Bianco, odpowiednika współczesnych lumpexów.

2. Centrum

Reklama na reklamie, nie ma wolnego miejsca. Komercjalizm jest tutaj wszechobecny i jest po prostu rzeczą normalną. Ogromny obszar tej dzielnicy, jest w pełni wykorzystany. Jednym z ciekawszych miejsc jest Doc G Records, rosnące wciąż w potęgę studio nagraniowe, które jest uderzająco podobne do Capital Records znajdującego się w Los Angeles. Warto odwiedzić również Los Santos Convention Center. Każdy bandyta i przestępca musi zainwestować w swój wygląd zewnętrzny. ProLaps spełni wasze zachcianki, jeśli chodzi o ubrania. Oferuje on bardzo drogie ciuchy, w których każdy mafioso wygląda poważniej. Lepiej ubrać garnitur niż dres, gdyż jak Cię ludzie widzą, tak piszą 🙂

3. Wschodni Los Santos
Jest to znajdująca się pomiędzy Ballas, Vagos i Grove dzielnica, cała zalana skate’ami. Co krok można znaleźć boisko do koszykówki, skate park. Do atrakcji należy także Pg Pen Strip Club.

4. Vienewood

Odpowiednik amerykańskiego Hollywood. Twórcy zdecydowali się nawet na umieszczenie liter na wzgórzach tworzących razem VINEWOOD. Można udać się tam do Vinewood Strip, teatru oraz pospacerować w pobliżu chińskich zabudowań. Powinniście się domyślić, że wiele zabudowań jest związanych z produkcją filmów lub należy do sławnych ludzi.

5. Idlewood

Zainteresowaniem cieszy się tam głównie zakład fryzjerski, w którym mamy możliwość zrobienia najróżniejszych fryzur. Afro, ścięcie na pałę, dredy, wszystko to mogą zrobić z Waszych włosów fryzjerzy tego zakładu. Jednak nie tylko układanie włosów jest ich zajęciem. Na życzenie klienta, na każdej części jego ciała zdolni są namalować tatuaż. Wzór jest do ustalenia, więc jeśli chcemy mieć wizerunek konia na plecach proszę bardzo 🙂

6. Market

Jedno z najbardziej interesujących miejsc w Los Santos. Znajduje się w nim Verona Mall, jeden z największych hipermarketów. Można kupić tam praktycznie wszystko, począwszy broni na chipsach kończąc. Całym zabudowaniem tej dzielnicy są wieżowce biurowe. Jeśli denerwuje Cię jazda samochodem po zatłoczonych ulicach S.A., nic straconego. Jest tu bowiem Market Station. Dworzec ten stanowi wraz z pociągami szybki transport po stanie. Każde z miast posiada taki dworzec.

7. Mulholland

Góry, góry, szczyty, tak bym mógł sprecyzować charakterystykę tego miejsca. Między wzgórzami natomiast znajdują się posiadłości bogatych mieszkańców miasta. Warto się tam wybrać, gdyż wartość łupu uzyskanego poprzez okradnięcie jednej z willi jest ogromna. A po udanym rabunku można posilić się w Burger Shocie.

8. Rodeo
To jedna z tych niewielu bogatych części Los Santos. Odpowiednik amerykańskiego Bevery Hills. Jednak ostrożnie z „odwiedzaniem” bogaczy, bo mogą nas przyłapać na „pożyczaniu” telewizora

9. Beach

Plaża. Najczęściej odwiedzany zakątek każdej miejscowości. Znajduje się tu ogromne molo znane jako Santa Maria Bardwalk – doskonałe do skakania do morza 🙂 Jest tu również wesołe miasteczko z roolercoasterem i diabelskim młynem. Głośna muzyka, piękne kobiety, cudowna linia brzegowa – warto tu przyjechać…

10. Freeway

Miejskie drogi. Skrzyżowania są tak skomplikowane, że trudno się w nich połapać. Prawie co trzecie przecięcie dróg połączono w wielkie konstrukcje, co z lotu ptaka przypomina ‘makaron’. Autostrady – najważniejsze połączenia komunikacyjne, także mają swoje miejsce w S.A.

0 0 głosy
Oceń artykuł
Podziel się:
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments