Newsy

Przygarnij 550-konne Z4 ;)

Powiedzmy, że jestem w stanie zrozumieć, że dla kogoś seryjne 343KM w BMW Z4 M Roadster może być nie wystarczające. Ale 550KM to już chyba nadmiar. No ale jak to powiadają: od przybytku głowa nie boli.

Pewien Europejczyk najwyraźniej odczuwał niedobór mocy w seryjnym silniku S54B32, jaki jest montowany w Z4 M. Postanowił nie przebierać w środkach i od razu poszedł na całość. Rzędową 6-kę zamienił na 5-litrową V10 wprost z BMW M5/M6. Katalogowo ta jednostka generuje 507KM. Taka moc przenoszona tylko na tylne koła w BMW Z4, może sprawiać problemy w opanowaniu auta. Innego zdania był właściciel i udał się dodatkowo do niemieckiego tunera BMW – firmy Hartge. Tam zakupił 20-calowe felgi oraz dodatkowe 43 KM. Mając piękne obręcze na kołach i 550KM drzemiące pod maską, zapomniał jednak o wymianie hamulców, bo te pozostały seryjne.

Nowe BMW Z4 M Roadster kosztuje 60 000 €. Jeśli ktoś jednak ma chęć posiadania niewielkiego roadstera z napędem na tylną oś, oraz hordą 550KM pod maską, to za 98 000 € jest w stanie spełnić swoją zachciankę. Za taką cenę właściciel opisanego BMW Z4 M wystawił swoje auto na aukcji. Czyżby się znudziło? A może nie wystarcza odwagi do wciskania pedału gazu? 😉

0 0 głosy
Oceń artykuł
Podziel się:
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments