Newsy

PSA Peugeot Citroën i Fiat prezentują nowe fourgony

Jean-Martn Folz, Prezes grupy PSA Peugeot Citroen i Sergio Marchionne, Dyrektor Zarządzający Fiat, zaprezentowali 7 listopada w Sevel Nord, nową rodzinę kompaktowych furgonów. Te nowe samochody wejdą na rynek w połowie stycznia 2007, zastąpią Peugeot Experta, Citroena Jumpy i Fiata Scudo, których nazwę zachowują. Nowy furgon kompaktowy proponuje szeroki wachlarz karoserii o pojemności ( 5 do 7 m3 ) i o podwyższonej ładowności ( 1000 i 1200 kg). Taka różnorodność pozwala odpowiedzieć profesjonalistom na ich specyficzne potrzeby.

Ponadto, obie grupy poszerzają swoja ofertę nową propozycją w zakresie samochodów osobowych. Ta oferta, nazywana kombi, zbliża się do samochodu wielkiego formatu do przewozu nawet 9 osób.

Produkcja furgonów kompaktowych ma miejsce w Valenciennes w fabryce Sevel Nord, gdzie pracuje wspólnie dla obu grup blisko 4 400 osób. W tej fabryce, której kierownictwo operacyjne zapewnia grupa PSA Peugeot Citroen, montuje się również wysokiej klasy samochody typu monspace marki Peugeot, Citroen, Fiat i Lancia.

Inwestycja przemysłowa dla produkcji tych nowych furgonów kompaktowych i kombi wynosi 440 miliony euro. Moc produkcyjna ustawiona jest na poziomie 130 000 sztuk rocznie na 3 zmiany.

Modernizacja zakładów, przekształcenie logistyki i ulepszenie ergonomii stanowisk pracy stanowiły priorytety aby stawić czoła różnorodności samochodów produkowanych w fabryce. Wraz z samochodami typu monospace wysokiej klasy, nowymi furgonami kompaktowymi i kombi w różnorakiej karoserii, Sevel Nord montuje na jednej tylko linii produkcyjnej nawet 14 różnych sylwetek.

Powstała w 1995 roku, poprzednia generacja samochodów Peugeot Expert/Citroen Jumpy/Fiat Scudo została wyprodukowana w ilości prawie miliona sztuk w fabryce Sevel Nord w Valenciennes. Samochody te niezrównane jeśli chodzi o przyjemność prowadzenia w segmencie samochodów użytkowych, stanowią źródło wspaniałego rozwoju w segmentu furgonów kompaktowych w Europie.

Po odnowieniu dużych wspólnych furgonów (Citroen Jumper, Peugeot Boxer, Fiat Ducato) zaprezentowanych w maju br, obie grupy tą nową ofertą kontynuują odmładzanie swoich gam samochodów użytkowych. Nowy etap tej ofensywy nastąpi w 2008 wraz z pojawieniem się na rynku małej furgonetki, która będzie produkowana w Turcji pod kierownictwem Tofas.

Informacja prasowa Fiat Auto Poland

0 0 głosy
Oceń artykuł
Podziel się:
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments