Newsy

Rajd Korsyki: Kolejne zwycięstwo Loeba, Subaru daleko

Dziś zakończyła się 50 edycja Tour de Corse. Na najwyższym stopniu podium stanął po raz trzeci w tym sezonie kierowca Kronos Total Citroen Francuz Sebastian Loeb. Przez cały rajd deptał mu po piętach Marcus Gronholm (BP-Ford), jednak Fin musiał się zadowolić drugim miejscem.

Wspaniała walka o trzecie miejsce toczyła się między wschodzącymi gwiazdami rajdowej sceny. Mowa tu o zeszłorocznym zwycięzcy w serialu JWRC Hiszpanie Danielu Sordo i młodym Finie Mikko Hirvonenie. Sprawa najniższego stopnia podium była otwarta do ostaniego OSa. W końcu jednak obronną ręką z tej walki wyszedł kierowca Citroena, który z przewagą podnad 10 sekund nad Hirvonenem ukończył rajd na trzeciej pozycji, zdobywając w ten sposób drugie w tym sezonie i za razem drugie w swojej karierze miejsce na podium w serialu WRC.

Na dobrym piątym miejscu swój rodzimy rajd ukończył Francuz Alex Bengue przed Xavim Ponsem i Manfredem Stohlem. Ostanie punktowane miejsce przypadło kierowcy Subaru World Rally Team Stephane Sarrazinowi. Jego kolega z teamu, były Mistrz Świata Petter Solberg ukoncyzł rajd na kiepskiej 11 pozycji.

Team Subaru generalnie wypadł bardzo słabo. Problemy z ustawieniem dyferencjałów i kiepsko spisujące się na asfalcie opony Pirelli nie pozwoliły Mr. Holywoodowi i Sarrazinowi na dotrzymanie kroku najlepszym kierowcom. Średnio Petter i Stephane tracili około 1 sekundy na każdym kilometrze. Solberg i spółka liczą na lepsze występy na rajdach szutrowych, z których najbliższy – Rajd Argentyny – już 28 kwietnia.

Wyniki Rajdu Korsyki:

1. S. Loeb (Citroen) 3:43:05.4
2. M. Gronholm (Ford) +29.0
3. D. Sordo (Citroen) +1:48.7
4. M. Hirvonen (Ford) +1:59.2
5. A. Bengue (Peugeot) +2:47.7
6. X. Pons (Citroen) +3:10.2
7. M. Stohl (Peugeot) +5:01.3
8. S. Sarrazin (Subaru) +5:21.9
9. G. Galli (Peugeot) +5:42.5
10. J. Kopecky (Skoda) +6:11.4
11. P. Solberg (Subaru) +6:40.5
12. H. Rovanpera (Skoda) +13:12.3
13. C. Atkinson (Subaru) +14:57.1

0 0 głosy
Oceń artykuł
Podziel się:
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments