Newsy

Rajd Orlen – finał dla Mistrza!

W ubiegły weekend na trasach wokół Płocka odbyła się VIII, końcowa runda Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski – Rajd Orlen. Zwycięzcami została francuska załoga Peugeota 207 S2000: Bryan Buffier/Xavier Panseri wyprzedzając o 55,6 sekundy załogę: Krzysztof Hołowczyc/Łukasz Kurzeja w samochodzie Subaru Impreza. Trzecią lokatę zajeli bracia Michał i Grzegorz Bębenkowie w Mitsubishi Lancer EVO IX (strata 1:09,7).

Dla Buffiera była to już czwarta tegoroczna wygrana w mistrzostwach Polski, pieczętująca tytuł Mistrza Polski w klasyfikacji generalnej, zdobyty 2 tygodnie temu podczas Rajdu Nikon. Francuz jest pierwszym w historii kierowcą zagranicznym, który zdobył to trofeum.

Przez zdecydowaną większość rajdu kibice obserwowali zacięty pojedynek o pierwsze miejsce pomiędzy Buffierem a Finem Antonem Alenem, etatowym kierowcą Abartha w cyklu IRC (wygrana w Rajdzie Rosji). Alen wystartował gościnnie w Płocku na zaproszenie zespołu Fiat Auto Poland i kierował Abarthem Grande Punto S2000.
Fin liderował po sobotnim etapie mając zaledwie 1,2 sekundy przewagi nad Francuzem. Niestety, podczas niedzielnej części zmagań awaria silnika przed ostatnim odcinkiem specjalnym wykluczyła go z dalszej walki.

Równie ekscytujący pojednek rozegrał się o dalsze dwa miejsca w rajdzie. Michał Bębenek zaciekle walczył z zaliczającym dopiero drugi start w tym sezonie Krzysztofem Hołowczycem. Losy tej rywalizacji również rozstrzygnęły się podczas niedzielnych odcinków specjalnych. Hołek wyprzedził załogę z Bochni na przedostatnim oesie, wykorzystując błąd rywali, czyli niegroźne dachowanie załogi Lancera na jednym z wolnych zakrętów.

Piątą pozycję w rajdzie zdobyli: Tomasz Kuchar/Jakub Gerber (Subaru Impreza) uzyskując tym samym tytuł I Vice Mistrzów RSMP w sezonie 2007. III miejsce na koniec sezonu uzyskała załoga: Sebastian Frycz/Jacek Rathe (Subaru Impreza). Ubiegłoroczny Mistrz Polski – Leszek Kuzaj (Subaru Impreza) zajął w Płocku 8 miejsce, kończąc ostatecznie nieudany sezon na odległym 9 miejscu w klasyfikacji generalnej.

RAJD ORLEN
8 Runda Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski
Płock, 21 – 23 września 2007 r. – wyniki:

1. Bryan BOUFFIER/Xavier PANSERI (Peugeot 207 S2000) 1:33:53,6
2. Krzysztof HOŁOWCZYC/Łukasz KURZEJA (Subaru Impreza) + 55,6
3. Michał BĘBENEK/Grzegorz BĘBENEK (Mitsubishi Lancer EVO IX) + 1:09,7
4. Zbigniew STANISZEWSKI/Bartłomiej BOBA (Mitsubishi Lancer) + 1:10,1
5. Tomasz KUCHAR/Jakub GERBER (Subaru Impreza) + 1:22,0
6. Michał SOŁOWOW/Maciej BARAN (Mitsubishi Lancer EVO IX) + 1:26,6
7. Zbigniew GABRYŚ/Artur NATKANIEC (Mitsubishi Lancer EVO IX) + 1:57,2
8. Leszek KUZAJ/Jarosław BARAN (Subaru Impreza) + 2:14,0

0 0 głosy
Oceń artykuł
Podziel się:
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments