Publicystyka

Recenzja Auta 3 (Cars 3)

W czerwcu tego roku do kin trafiła kontynuacja filmów Auta i Auta 2. Po raz kolejny mamy okazję spotkać się z Zygzakiem McQueenem, czyli wielokrotnym mistrzem zawodów o trofeum Złotego Tłoka oraz z (uwaga!) Jacksonem Sztormem, nową postacią, która dość sporo namiesza w tej części.

Auta 3 jest to film animowany naładowany przez całe 109 minut różnorakimi emocjami, zaczynając od fascynacji i radości na strachu i smutku kończąc. Wyraźnie podkreślała to publika w kinie, która bardzo mocno okazywała wszelkie przeżycia. Podczas oglądania prowadzimy bitwę myśli na temat wartości, o których zapomina się w dniu codziennym, przepełnionym wieczną rywalizacją. Świetnie pokazano na samochodowych bohaterach jak postęp i technika idą do przodu. Czas nie działa w tej kwestii na korzyść Zygzaka, który nie chce nagle zejść ze sceny. Czołowym rywalem McQueen’a jest Jackson Sztorm. Jest on pewną siebie, innowacyjną maszyną, pozbawioną pokory. Ale czy w takiej rywalizacji dobre parametry i nowoczesne sposoby nauczania to wszystko co jest nam potrzebne by wygrać? Na pewno osoby, które kiedykolwiek miały styczność z jakąkolwiek konkurencją na zawodach, bardzo wyraźnie odbiorą przekaz i emocje pokazane na ekranie. Świetnie tutaj sprawdzi się sentencja „starość nie radość, młodość nie wieczność”. Główny bohater będzie musiał poukładać i przeanalizować na nowo pewne priorytety życiowe i dostosować się do obecnych możliwości, nie tracąc przy tym swojej osobowości.

W trakcie filmu dowiemy się także, że w drodze do spełniania marzeń, napotykamy mnóstwo przeciwności losu, wiele konkurencji jak i dużo wrogów. Jednak kiedy będziemy wytrwali i uwierzymy w siebie i własne możliwości – które nie zawsze są widoczne na pierwszy rzut oka – możemy osiągnąć naprawdę sporo i to wszystko zasadą fair play. Dojdziemy do tego, że czasem warto ustąpić miejsca młodszym, sprawniejszym, którzy mogą jeszcze wiele osiągnąć.

Uważam, że film jest bardzo pouczający i powinny zobaczyć go nie tylko dzieci, ale i gros dorosłych. Zapewniam, że po zakończeniu seansu nasze umysły będą skłonne do niecodziennej refleksji. Co do polskiego dubbingu, muszę przyznać, że zrobił naprawdę miłą niespodziankę będąc zarazem wisienką na torcie.

Auta 3 – Pełna galeria

Informacje

reżyseria: Brian Fee
scenariusz: Kiel Murray, Bob Peterson, Mike Rich
gatunek: Animacja, Komedia
produkcja: USA
premiera: 15 czerwca 2017 (Polska), 10 czerwca 2017 (świat)

0 0 głosy
Oceń artykuł
Podziel się:
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments