Recenzje

Recenzja Interstate 76

Interstate `76 nie jest zwykłą samochodówką , tylko połączeniem sztrzelanki z ścigałką. Gra nie jest nowa (wydana w 97 roku !!!) , ale chciałem ją opisać ponieważ warta jest uwagi dla fanów akcji , oraz Amerykańskich krążowników , zacznijmy jednak od początku.
W 1976 roku w USA wybucha kryzys paliwowy. Jak grzyby po deszczu tworzą się bandy grabiące stacje benzynowe , i zasoby paliwowe. Rząd przeciwstawia się gangom , przez zainicjowanie grupy operacyjnej. A skąd tam się wziął nasz bohater ??? Otóż jego siostra pracowała w tej organizacji , jednak podczas pościgu została postrzelona. W momencie gdy sprawca chce ją „dobić” (brzmi to trochę okrutnie) pojawia się jej partner Taurus i płoszy napastnika. Ona prosi aby powiadomił jej brata i umiera. Tak kończy się intro , jednak po chwili pojawia się drugie (coś na wzór filmów , przedstawieni są bohaterowie , ci dobrzy i źli ). Gra prowadzi przez 20 misji połączonych ze sobą fabuła , ( między każdą z nich są przerywniki filmowe). Zadania są różne od trening-u , poprzez walkę z grupą przeciwników , dojechanie w konkretne miejsce , aż do eskorty autobusu z dziećmi , czy też wyścigu na torze. Zróżnicowanie misji (jak na to że jest ich 20 ) jest spore i są one dość ciekawe , ale nie są specjalnie trudne. Ukończenie gry na średnim poziomie to wyzwanie na kilka wieczorów , jednak na poziomie HARD jest naprawdę ciężko. Gra posiada również tryb potyczki (coś jak Deatchmatch ) więc tu można się wyżyć i wygrać , a także poćwiczyć.
Gra ma również MultiPlayer na którym , można super pograć. Ponieważ gra jest z 97r więc na każdym chyba sprzęcie pójdzie ( sam ostatnio grałem na Pentium 60 mhz. 8Mb ram i SVGA 1MB , i chodziło całkiem miło) więc to też jest jej zaletą ( no a na P133 16Mb ram i 2Mb SVGA to można grać w 1024×768 z detalami na full !!!)
Przejdźmy do oprawy audiowizualnej. Grafika w grze jest … jak na jej wiek jest niezła , ale patrząc na dzisiejsze standardy (chodźby Interstate `82 następca `76 ) to już wypada słabo. No ale w 97 gra uchodziła wręcz za piękną. Biorąc pod uwagę dźwięk stoi on na dość przyzwoitym poziomie , zwłaszcza , że oddaje świetnie klimat gry (muzyka w stylu lat 70 takie disco (nie mylić z Disco polo !!! 🙂 )) , a i odgłosy samochodu są spoko. Na uwagę zasługują również dobrze odwzorowane samochody (niestety nie mają prawdziwych nazw 🙁 ).
Jest ich około 20 i są w sumie różne. Od olbrzymiego krążownika , poprzez sportowe bryczki , jeepa , czy ciężarówke-mleczarke po buggy na bazie garbusa. Jest w czym wybierać , i warto się zastanowić , bo każde auto prezentuje inny styl jazdy , poziom zachowania się na drodze i w ogóle (tzn. dwa samochody sportowe o podobnych gabarytach , tak samo zachowują się podczas np. zderzenia , ale już przyspieszenie , czy zwrotność mają inne !!!). Auta można „tuning”-ować , przez założenie np. zamiast silnika V4 – V12 i to daje dużego kopa , ale zwiękasza się waga , przez co zmiejsza się zwrotność i tak dalej :). Na uwage zasługuje równierz arsenał , który wykożystujem w działaniach. Od karabinów , przez rakiety , czy charpuny do min lądowych i oleju wylewanego pod koła przeciwnika. Jest w czym wybierać , i wszystko w różnym stopniu jest przydatne , ale na pewno jest dobrze pomyślane !!! Gdybym miał podzielić grę na plusy – minusy do pierwszych mógłbym zaliczyć wymagania sprzętowe , grywalność , zachowanie samochodu , ilość konfiguracji i opcji , dźwięk , w sumie łatwe sterowanie , zabawa przez internet ,a do minusów grafikę ( chodź w sumie ja do niej nic nie mam) , słaby al. przeciwników na poziomie Normal i chyba tyle. Ja grze dałbym 10/10 ale powiedzmy , że to musiała by być opinia zbiorowa , więc ode mnie ma maksymalną notę 9+/10. Jest tylko mały kłopot. Jeśli nie macie tej gry , to marne szansę na kupienie jej w sklepie. Ja mieszkam w Krakowie i chyba we wszystkich sklepach byłem , jej szukać i nie znalazłem 🙁 dopiero na aukcji internetowej !!! A tym którym gra się spodobała , ale nie pasuje wam , że grafika kuleje polecam Interstate ` 82 JEST SUPER , ale ma większe wymagania sprzętowe !!!

Ocena: 94 km/h

0 0 głosy
Oceń artykuł
Podziel się:
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments