Recenzje

Recenzja Lotus – Challenge City Racing (na komórkę)

Ostatnio znalazłem bardzo fajną grę na moją komórkę. Nazwa: Lotus – Challenge City Racing. . Na dźwięk tych słów pewnie niejednemu z amigowców łza zakręciła się w oku… Mianowicie jest to przeniesienie gry Lotus Ultimate Challenge na komórkę. Naszym celem jest wygranie samochodami marki Lotus wyścigów odbywających się na 10 trasach położonych w Paryżu, Tokio i Nowym Jorku. Każda trasa różni się stylem i układem. Na początku dostaniemy Lotusa Elise mkI (126 MPH, 5,9s do 100 km/h), po wygraniu na 3 trasach – Lotusa Elan (137 MPH, 6,7s do 100 km/h), a skończymy na Elise 111S (mkIII, 140 MPH, 5,4s do 100 km/h). Menu zaskakuje obszernością. Znalazło się miejsce na instrukcję, obłożenie klawiszy, osiągi samochodów, “creditsy”, najszybsze okrążenia i opcje. Nie wiedziałem, że na komórkę można tworzyć takie cuda! Gdy wybierzemy “New Race”, będziemy mogli wybrać trasę. Na samym końcu gry będziemy mieli ich 10. Później przechodzimy do wyboru pojazdu. Są trzy wyżej wymienione. Podczas wyścigu zaskoczą nas przeciwnicy, których inteligencję oceniam na 4/5. Mam jednak małe zastrzeżenie – oni potrafią nas wypchnąć z trasy (wtedy znacznie tracimy na prędkości), a my możemy tylko przez nich przejechać. 4096 kolorów na start!

Mam Nokię 3510i z 4096 kolorami i polifonicznymi dzwonkami. Z powodu jej wielkości grało mi się bardzo przyjemnie. Co prawda jest bardzo mało szczegółów, ale ja nie narzekam. Samochody się różnią kolorami i kształtem. Jeździmy w trzech sceneriach – ogrodach paryskich, mieście i w rejonie mocno uprzemysłowionym. Wszystkie są piękne! Dźwięki usłyszymy przy wejściu, przy wybieraniu w menu i na początku wyścigu.
Meta!
Podsumowanie – jedna z najlepszych gier Java na komórkę. Oferuje od 15 do 120 minut dobrej rozrywki. Gdybyście borykali się z nadwyżką budżetową – polecam.

PS. Moja wersja wygląda inaczej (to znaczy gorzej) od tej prezentowanej.

Lotus – Challenge City Racing

Producent: Kuju Entertainment

80

km/h

Dystrybutor: m.in plusgsm.pl

Wymagania: Telefon z obsługą Javy.

Komp testowy: Nokia 3510i

Wynik: Genialnie!

Trasy
Ilość samochodów
Odpręża
 

Brak muzyki
Bezsilność wobec konkurencji

Ocena: 80 km/h

0 0 głosy
Oceń artykuł
Podziel się:
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments