Recenzje

Recenzja Motor Mash

Zapewne połowa z Was nigdy nie słyszała o tej grze, natomiast druga połowa pewnie posiada CD-Action z pełną wersją Motor Mash. Gra umieszczona była w CDA 2/99.

JAK TO WYGLĄDA

Motor Mash to bardzo przyjemna gra arcadowa. Wybieramy mały samochodzik i naszym zadaniem jest wygrana, poprzez wyeliminowanie wroga różnymi niecnymi sposobami. Możemy spychać go z trasy oraz używać na nim bonusów, a konkretnie młotków, karabinów itp. Gra jest bardzo podobna do Ignition i Micro Machines.

PUNKTY

Na planszy ścigamy się z czterema innymi pojazdami. Za zajęcie wysokiego miejsca dostejemy punkty. Jeśli zgromadzimy ich za mało, wtedy odpadniemy z rywalizacji, ponieważ jeśli chcemy ścigać się dalej, musimy posiadać minimum dwa.

SAMOCHODY I TRASY

Samochody w grze są bardzo urozmaicone. Do wyboru mamy rozmaite ciężarówki, wyścigowe, osobowe, jest także autobus, auto lodziarza (!) i wiele innych pojazdów. To samo można powiedzieć o trasach, takich jak las, pustynia, miasto, dom strachów itd. Tu wielki plus dla Motor Mash. Imponująca jest też ilość aut i leveli.

ROZGRYWKI

Motor Mash oferuje nam kilka rodzajów gry. Pierwszy z nich to ściganie się na trasie, poprzez eliminowanie wrogów. Następny zaś to gra w zespole, czyli dwóch na dwóch. Dalej multiplayer, gdzie możemy grać we dwóch na jednym kompie. Ostatni tryb to jazda samemu na planszy, czyli time trial.

KAMERA

Kamera pokazuje rozgrywkę z lotu ptaka. Nie możemy jej ani zmieniać, ani regulować. Nie można jednak powiedzieć, że właśnie taka kamera jest zła, ponieważ w żadnym razie nie utrudnia gry, a giercuje się dość przyjemnie.

GRAFIKA I MUZYKA

Grafika w grze, jak na swoje lata prezentuje się dobrze. Istniały wtedy gry o lepszej grafie, jednak tej nie można nic zarzucić. Muzyka jest bardzo zabawna i pasuje do gry. Każdy level ma inną muzę, więc powinniśmy być zadowoleni z ilości audiotracków. Muzykę można odtwarzać też na wieży, ale kto by chciał jej słuchać? 😉

TO TYLKO ARCADE

Naturalnie Motor Mash nie ma z realizmem nic wspólnego, gdyż jest to zwykła gra arcadowa. Dlatego też fani realizmu mogą ją od razu odłożyć na półkę. Ja jednak uważam, że taka gra może się spodobać każdemu, ponieważ grywalność stoi na dosyć wysokim poziomie.

CO JESZCZE TRZEBA WIEDZIEĆ?

Wypadałoby też napisać, że posiadacze akceleratora VooDoo mogą mieć z Motor Mash problemy przy ustawianiu rozdzielczości. W innych przypadkach gra zachowuje się dobrze i nie powoduje problemów.

PODSUMOWANIE

Motor Mash jest grą dobrą. Bardzo przyjemnie się w nią gra. Ma ładną grafikę, zabawną muzykę i może konkurować spokojnie z takimi produkcjami jak Ignition. Nie jest to może hit, ale gwarantuję Wam, że spędzicie przy niej dużo czasu. Nie rozumiem tylko dlaczego gra jest tak bardzo krytykowana przez wiele pism o grach komputerowych…

Motor Mash

EutechnyxAtari/Infogrames
P133, 16 MB RAM, karta graficzna 4 MB

Grafika i dźwięki

Grywalność

Multiplayer

Trasy

Samochody

Czasami nie widać gdzie się jedzie

Problemy z grafiką

Ocena: 70 km/h

0 0 głosy
Oceń artykuł
Podziel się:
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments