Recenzje

Recenzja Super Taxi Driver

W Super Taxi Driver wcielamy się w rolę taksówkarza. Naszym zadaniem jest podwożenie klientów, którzy stoją na chodniku i wołają: TAXI! ;-).
Od razu powiem, że jeżeli po tej grze spodziewasz się tytułu podobnego do „Crazy Taxi” to zawiedziesz się na maxa…

GRAFICZKA, MUZYCZKA I TYM PODOBNE…

Super Taxi Driver śmiga w rozdzielczości 640×480 i nie możemy tego zmienić. Grafika jest bardzo niedopracowana, co widać już po menu tej gry. Najlepiej wyłączyć głośniki jeszcze przed odpaleniem tego produktu. Muzyka jest fatalna. Wogóle zresztą nie pasuje do tej gry. Grafika… Co ciekawe, nasz samochów odbija (!) się od trawy!!! Taki wielki bug. Czyli najkrócej mówiąc musimy jechać po ulicy. Wracając jeszcze do grafiki, popatrzcie na wygląd drzew. W głowie się to nie mieści. Gra ma na liczniku dopiero 1,5 roku, a tu taka słaba oprawa. Lepszą grafę widziałem na Amidze 500.

BUGI, WADY I OWADY 🙂

Gra zawiera bardzo dużo bugów. Jak już mówiłem, nasz samochód odbija się od trawy, dlatego musimy jeździć tylko po ulicy. W grze dostępne są trzy auta. Dwa z nich mają takie same parametry, a całkiem inaczej się je prowadzi. Miasta są bardzo źle wykonane. Ulice to już wogóle porażka. W grze są tylko 4 (!) opcje konfiguracyjne. Cała gra nudzi nam się po kilkunastu minutach. Super Taxi Driver na dysku twardym zajmuje 24 MB, a instalacja trwa kilka minut.

JAK TO WSZYSTKO WYGLĄDA?

Po rozpoczęciu gry musimy zabrać klienta. Strzałka pokazuje nam dokąd mamy go zawieźć. Po osiągnięciu celu musimy najechać na zielone kółko, wtedy gościu wysiądzie i da nam oczywiście trochę pieniążków. Podczas jazdy, w ruchu uczestniczą także inne samochody, dlatego musimy wciskać klakson (SHIFT). Pamiętajmy też, że są różni klienci: jedni wolą spokojną jazdę, drudzy lubią łamać przepisy, a jeszcze inni wolą gaz do dechy. Jeżeli klient pochwali twój styl jazdy, wtedy dostaniemy premię.

O RZECZACH WAŻNYCH…

Super Taxi Driver ma nieduże wymagania sprzętowe. Wystarczy P266, 64 MB RAM i karta graficzna 12 MB, by gra chodziła poprawnie. W sklepie giera kosztuje niecałe 30 zł, choć jest to bardzo drogo, jak na grę tej klasy. Jeżeli masz dobry sprzęt, lepiej sięgnij po „Crazy Taxi”. Bo po STD nie spodziewaj się zbyt wiele. Jeżeli myślisz, że jest to dobra gra, rozczarujesz się. Super Taxi Driver to amatorska produkcja. Polskim dystrybutorem tego cuda jest Topware.

MOGĄ BYĆ PROBLEMY…

Na niektórych komputerach Super Taxi Driver stwarza problemy. Jeśli masz kartę VooDoo – gra może nie pójść. Pamiętaj też o tym, żeby grę przestawić w tryb 3dfx. Inaczej na obrazie będziesz miał kwadraty. Zauważ też, że na płycie są jeszcze wersje demo innych produktów. Moim zdaniem lepszych.

PODSUMOWANIA

Podsumowując, Super Taxi Driver jest jedną z najgorszych gier jakie widziałem do tej pory. Naprawdę nie ma sensu jej kupować. Te 30 zł możemy lepiej zainwestować. Na przykład kupić nowy CD-Action i nowy Action Plus. Zostanie nam jeszcze złotówka reszty, a gry będziemy mieli lepsze. Gra bez problemu zmieści się na dziewięciu dyskietkach. Trzymajcie się od tego z daleka!

Super Taxi Driver

HemmingTopWare Poland
P266, 64 MB RAM, karta graficzna 12 MB

Cena

Można porzucać płytką

Grafika

Dźwięk

Samochody

Grywalność

Wygląd miast

Ocena: 25 km/h

0 0 głosy
Oceń artykuł
Podziel się:
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments