Recenzje

Recenzja World Racing 2

Prawie każdy mężczyzna marzy o super-bryce, którą mógłby jechać na pełnym gazie z dwustoma kilosami na liczniku po krętej trasie. Sama taka jazda potrafi przywołać porządną dawkę adrenaliny, lecz dopiero ścigając się z kimś innym, daje prawdziwego kopa naszym zmysłom. Dodajmy do tego jeszcze możliwość zderzenia się z nadjeżdżającymi zwykłymi uczestnikami ruchu, szeroki wachlarz modeli samochodów do wyboru i tak o to mamy przed oczyma grę pod tytułem World Racing 2.

W grze mamy dwa główne tryby do jeżdżenia – Karierę i Jazdę Swobodną. W Karierze będziemy musieli stawić czoło wielu wyzwaniom, jakie przygotowali na nas twórcy gry. W niektórych z nich sami będziemy mogli wybrać sobie trasę, którą musimy przejechać, jak i samochód którym ową trasę przejedziemy. Jednak najczęściej, nieważne jaką mapkę i bryczkę wybierzemy, sprowadza się to wszystko do pokonania kilku okrążeń w określonym czasie, lub pokonaniu wszystkich rywali, przy okazji nie uszkadzając zbytnio wozu, który dostaliśmy.

Żeby pograć w trybie Jazda Swobodna, najpierw musimy się wykazać w trybie Kariery, by odblokować specjalne opcje, w tym nowe trasy, samochody i tuningi wizualne dla nich.

Trzeba pamiętać, że kiedy zaczynasz jeździć lepiej, musisz uważać na swój styl jazdy i zachowanie na drodze. Wszystko co wyprawiasz na drodze (i poza nią) odbija się na twoich statystykach. Dla przykładu musisz rozważnie jeździć skrótami, oraz starać się jak najrzadziej wyjeżdżać poza wyznaczony tor, ponieważ może to grozić pogorszeniem poziomu dyscypliny. Ciągle obijając się o przeciwników, wyrzucając ich z trasy itp. narażasz się na spadek zachowania fair play. Wiele statystyk jest gromadzone specjalnie dla gracza, więc jeżeli chcesz wiedzieć jakie umiejętności posiadasz i nad czym powinieneś popracować, możesz w każdym momencie spojrzeć na te statystyki i zobaczyć jak dobrym kierowcą jesteś.

W czasie jazdy szybko zauważysz, że uderzając w drzewa, mury lub inne auta, zostanie to szybko oddane w postaci zarysowanego lakieru na masce, lub w gorszym wypadku odpadnięciu jakiejś części naszego cacka. Graficy odwalili kawał dobrej roboty, pojazdy wyglądają wprost prześlicznie, a system uszkodzeń wyszedł im naprawdę nieźle. Poza tym, gra może się poszczycić wspaniałą scenerią i środowiskiem w którym jeździmy, nadając grze tym samym bardzo realnych kształtów.

Jeżeli chodzi o wirtualną inteligencję naszych oponentów, to niestety pozytywnego zaskoczenia nie ma. Nie potrafią prawidłowo znajdować szybszych przejazdów i najczęście w prosty sposób dają się wyprzedzać, choć muszę przyznać, że parę razy udało im się w zdradziecki sposób mnie wyprzedzić, lecz w całkowicie uczciwy sposób. Nadmieńmy przy okazji, że komputer gra ogólnie fair i trudno znaleźć jakieś inne poważniejsze niedoróbki sztucznej inteligencji. Inną małą drobnostką, która spodobała mi się w grze, jest stale pokazywana różnica czasu pomiędzy nami a naszymi oponentami w czasie wyścigu.

Nie obchodzi mnie co mówią inni, ale jeżdżenie po pokładzie lotniskowca jest niezwykle dziwnym, ale naprawdę wypasionym pomysłem. Im dłużej gram w tę grę, tym bardziej mam problemy z oderwaniem się od niej. Będąc całkowicie szczerym, na początku gra nie wywarła na mnie żadnego większego wrażenia, ale to całkowicie się zmieniło po pewnym czasie grania – w późniejszych fazach gry masz o wiele większą liczbę samochodów do dyspozycji, którymi możesz jeździć po jeszcze większej ilości tras. A trasy nie różnią się tylko paroma skrętami, większość z nich jest umiejscowiona w różnych terenach i warunkach atmosferycznych na świecie. Minusem jest to, że nie mamy dowolności w wyborze aut w czasie wyzwań i możemy jedynie jeździć tymi, które zaproponowali autorzy. Tym samym nie możemy ani kupować wózków kiedy tylko chcemy, ani ich przechowywać w celu jeżdżenia nimi w trybie kariery.

Dźwięk, jak to dźwięk w grach wyścigowych, powinien przyjemnie i realistycznie oddawać odgłosy jakie występują w ścigających się brykach. I tutaj jest dobrze. Ba, nawet bardzo dobrze! Raduje odgłos twojego auta jaki wydaje w czasie jazdy, jak i w czasie prostopadłego zderzenia ze ścianą przy prędkości 150 km/h. Zależnie od nawierzchni po której się poruszamy usłyszymy inny rodzaj tarcia opon – po prostu świetna robota.

World Racing 2 jest na pewno bardzo przyjemną grą, na wolne od pracy weekendowe dni i jest jedną z lepszych ostatnio wydanych gier wyścigowych na peceta. Powinna zadowolić każdego, kto nie wymaga od gry jakiś skomplikowanych tuningów silników i super arcade’owego systemu sterowania. Jesteś fanem samochodów? W takim razie pędź do sklepu, ponieważ tu masz ich od groma.


World Racing 2


Synetic

Cenega Poland


P4 2.4GHz, 512MB RAM, akcelerator 64MB


różnorodność aut i tras


grafika i scenerie


system uszkodzeń


pokład lotniskowca 😉


AI przeciwników


dziwne zachowania niezależnych uczestników ruchu


początkowo gra może zniechęcić do siebie

Ocena: 76 km/h

0 0 głosy
Oceń artykuł
Podziel się:
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Najlepiej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments