Newsy

Red Bull się stroi

Ledwie w poniedziałek świat obiegła informacja o zakupie przez Red Bulla Jaguar Racing, a już dziś nowy właściciel zaprezentował wstępny projekt malowania bolidów. Silniki wciąż dostarczałą będzie firma Cosworth, która została kupiona przez duet Kevin Kalkhoven-Gerry Forsythe. Szefem zespołu pozostanie Tony Purnell.

Na razie nie jest znany skład kierowców, aczkolwiek bardzo duże szanse na pozostanie w kokpicie ma Christian Klien – jego miejsce w Jaguarze sponsorował Red Bull… Jeśli chodzi o ewentualnego partnera Austriaka, najczęściej wymienia się nazwiska Davida Coultharda i Anthony`ego Davidsona (obaj pozostają także w kręgu zainteresowań Williamsa).

Krótko mówiąc, nowy-stary zespół zaczyna się stroić. Miejmy nadzieję, że także zbroić, wszak były team Jaguara był zaraz po Minardi i Jordanie najbardziej niedoinwetsowaną drużyną w F1. Z drugiej strony austriacki miliarder Dietrich Mateschitz (właściciel Red Bulla) nie kupowałby zespołu nie mając w planie poważniejszych inwestycji. Ciekawe tylko czy środków (i przede wszystkim chęci) wystarczy także na dalsze sponsorowanie teamu Red Bull Sauber-Petronas?

0 0 głosy
Oceń artykuł
Podziel się:
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments