Redakcja

Poznaj naszą ekipę sześciu zapaleńców gier wyścigowych i motoryzacji. Jeżeli chcesz się z nami skontaktować, skorzystaj z tego formularza. Jeżeli chcesz do nas dołączyć sprawdź dział Rekrutacja.

Michał Pochopień

O mnie: Cześć! Mam na imię Michał i do redakcji Speed-Zone dołączyłem w kwietniu 2018 roku. Interesuje się nowymi technologiami, motosportem i szeroko rozumianą motoryzacją, także tą wirtualną. Pracuję jako programista, a wolne chwile poświęcam na rozwój pasji.
-> wpisy autorstwa Michała

Ulubione gry: Pochłaniam gry w dużych ilościach, bez względu na gatunek. Oczywiście, symulacje naturalnie wiążą się z pasją. Jeżeli miałbym wybrać ulubione, byłyby to prawdopodobnie Assetto Corsa i Richard Burns Rally. Z pozostałych gatunków niezwykle trudno wybrać tą jedyną. W pamięć zapadło mi jednak The Last of Us.

Miejscowość: Jaworzno

Alan 'Alano’ Szyszka

O mnie: Jeśli ktoś chciał zobaczyć auta, o których nie miał pojęcia, to przychodził do mnie. Tak właśnie niepozorne Hot Wheelsy zaszczepiły we mnie pasję do motoryzacji. Aby poczuć te auta, godzinami siedziałem przed komputerem i grałem w Undergrounda 2. Po tej długo trwającej przygodzie oraz po kilkunastu innych tytułach, do dziś poszerzam swoją wiedzę na temat motoryzacji dzięki szkole i coraz lepiej dopracowanym grom.
-> wpisy autorstwa Alana

Ulubione gry: Interesują mnie wszystkie gatunki, jednak największą satysfakcję przynosi mi rywalizacja koło w koło. Lubię wyścigi, które wymagają skupienia oraz precyzji, a także luźną jazdę po mieście.

Samochodówki, które najbardziej mi się podobają to bez wątpienia NFS Underground 2 oraz Colin McRae Rally 2005. Z nowszych są to Dirt Rally i NFS Heat.

Miejscowość: Ostróda

Mateusz 'Matski’ Trojnar

O mnie: Punktem zwrotnym w moim życiu było kupienie 3-letniemu mnie niesławnego Maluch Racera. Spowodowało to lawinę, której nie zatrzymano do dziś. Gry wyścigowe to moje najszczersze zboczenie – uwielbiam w nie grać, analizować, patrzeć jak się zmieniają i rozwijają na przestrzeni lat.

Innym ważnym aspektem kształtującym mnie było faszerowanie się wybrykami Clarksona i spółki w programie Top Gear. Może dzięki temu zrozumiałem, że o tematach okołosamochodowych da się opowiadać atrakcyjnie i zabawnie. Wzorując się również na anglojęzycznym YouTubie zacząłem tworzyć wideo na temat ścigałek. Od lata 2021 robię to pod szyldem Speed Zone.

W wieku 14 lat dorosłem do motorsportu, którego najciekawsze zawody regularnie śledzę. Jestem wielkim fanem Formuły E, w mojej opinii najatrakcyjniejszej serii wyścigowej jaka obecnie funkcjonuje. Próbuję również uprawiać motorsport wirtualny – jak na ten moment w Forza Motorsport 7, w przyszłości jednak planuję poświęcić czas na nauczenie się poważnych symulatorów.
-> wpisy autorstwa Mateusza

Ulubione gry: Zarówno arcade’ówki jak i symulacje sprawiają mi ogromną radość – nie ograniczam się w tym zakresie. Jestem jednak człowiekiem próbującym zachowywać we wszystkim balans, więc najbardziej preferuję simcade’y. Moim ulubionym tytułem jest Racedriver: Grid, którego uważam za arcydzieło pod względem artystycznym i technicznym.

Miejscowość: Kielce/Kraków

Radosław 'Rajzon’ Zaremba

O mnie: Jako 5-cio latek zacząłem swoją przygodę z grami komputerowymi, głównie wyścigowymi. Zaczęło się od Colin McRae Rally 2.0 i NFS Underground 2. Do dziś kocham ograć jakąś ścigałkę, zręcznościową lub wymagający symulator, spędzając przy nich zdecydowanie więcej czasu, niż przy innych gatunkach. Interesuję się również motorsportem, głównie Formułą 1, Formułą E, WRC, ERC, RSMP i ETRC. Z pozostałych zainteresowań są konsole, motoryzacja i grafika komputerowa.
-> wpisy autorstwa Radka

Ulubione gry: Split Second, WRC Rally Evolved, Race Driver Grid, Colin McRae Rally 04, DiRT 3, DiRT Rally, Distance, Far Cry 3 Blood Dragon i Arizona Derby

Miejscowość: Żywiec

Jarek ‘Rutin’ Kucharski

O mnie: Moim pierwszym w życiu podium było krzesło w pokoju, na które za dzieciaka wdrapywałem się po każdej wygranej w TOCA Race Driver 2. Od tego momentu na żadnym piedestale nie stanąłem, częściej wpadając w objęcia bandy na szykanie. Nie przeszkadza mi to jednak w zamiłowaniu do skrobania o cyfrowej rozrywce. Poza grami interesuję się też filmem – aktualnie studiuję filmoznawstwo. Od dłuższego czasu śledzę cyrk Formuły Prymarnej – jako fan Leclerca z mocnym love-hate w stosunku do Ferrari.

Jeśli interesują was moje wypociny na tematy filmowo-growe spoza ścigałkowego terytorium, zapraszam do wklepania „Rutin” na Facebooku.
-> wpisy autorstwa Jarka

Ulubione gry:
Ze ścigałek: Stunt GP, WipEout HD, DiRT Rally, seria Grid (zarówno wzloty, jak i upadki), Gran Turismo 5, NFS Most Wanted 2005, NFS Shift, NFS Hot Pursuit 2010, Trackmania
Poza ścigałkami: Disco Elysium, Oxenfree, Ghost Master, Rock Band 4, Worms Armageddon, Rayman Legends, Rocket League, Portal 2

Miejscowość: Kraków

Rafał 'Rafer’ Peroń

O mnie: Od dziecka interesuję się komputerami i wszystkim co z nimi związane (dziś pracuję jako inżynier oprogramowania). Sporo czasu spędzałem również na graniu, a jako, że dodatkowo pasjonowały mnie samochody, naturalnym było, że moim ulubionym gatunkiem gier stały się ścigałki.

Jeżeli chodzi o Speed Zone, to w ekipie jestem praktycznie od początku, jeszcze gdy portal pojawiał się jako zin na Cover-CD magazynu CD-Action (to były czasy). Dziś gry i motoryzacja dalej są moim wielkim hobby, dlatego po pracy staram się działać w tym zakresie m.in. dostarczając Wam najświeższych informacji w portalu.
-> wpisy autorstwa Rafała

Ulubione gry: Lubię zarówno wymagające symulatory jak i typowe zręcznościówki. Swego czasu mocno fascynował mnie pierwszy Need For Speed Underground, w którego grałem (można powiedzieć) profesjonalnie 🙂 W ogólnopolskich zawodach WCG 2004 zająłem 3-cie miejsce.

Miejscowość: Sosnowiec

Współpracownicy

Osoby, z którymi jesteśmy w kontakcie i które dołożyły swoją cegiełkę do rozwoju SZ:

Jacek 'Jaceł’ Piąstka

O mnie: Ja to ten od driftu i rajdów. Mistrz mechaniki, a przynajmniej teorii. Praktycznie moim największym osiągnięciem jest urwanie półosi, rozsypując skrzynie w pierwszym aucie, a dzień później pojechanie nim na pierwszy dzień pracy. Od kiedy mieszkam z wybranką życia, nieskrępowany chodzę po domu udając WRX STi. Uwielbiam gokarty, konsole, VR, dubstep, koty i Nordschleife. Założyłem klub motocyklowy w mojej mieścinie po kupnie pierwszego choppera z 87′ za grosze i wyremontowaniu go za fortunę.
-> wpisy autorstwa Jacka

Ulubione gry: Forza Motorsport 4, Driver 99′, Burnout Paradise, seria Colin McRae/Dirt bo to zbyt ciężki wybór.

Miejscowość: Wrocław/Turek

Adam 'Jablonson’ Jabłoński

Marcin 'MarK’ Kapkowski

Jan Kulczyński