Redakcja

Poznaj naszą ekipę pięciu zapaleńców gier wyścigowych i motoryzacji. Jeżeli chcesz się z nami skontaktować, skorzystaj z tego formularza. Jeżeli chcesz do nas dołączyć sprawdź dział Rekrutacja.

Jacek 'Jaceł’ Piąstka

O mnie: Ja to ten od driftu i rajdów. Mistrz mechaniki, a przynajmniej teorii. Praktycznie moim największym osiągnięciem jest urwanie półosi, rozsypując skrzynie w pierwszym aucie, a dzień później pojechanie nim na pierwszy dzień pracy. Od kiedy mieszkam z wybranką życia, nieskrępowany chodzę po domu udając WRX STi. Uwielbiam gokarty, konsole, VR, dubstep, koty i Nordschleife. Założyłem klub motocyklowy w mojej mieścinie po kupnie pierwszego choppera z 87′ za grosze i wyremontowaniu go za fortunę.
-> wpisy autorstwa Jacka

Ulubione gry: Forza Motorsport 4, Driver 99′, Burnout Paradise, seria Colin McRae/Dirt bo to zbyt ciężki wybór.

Miejscowość: Wrocław/Turek

Michał 'michal_p’ Pochopień

O mnie: Cześć! Mam na imię Michał i do redakcji Speed-Zone dołączyłem w kwietniu 2018 roku. Interesuje się nowymi technologiami, motosportem i szeroko rozumianą motoryzacją, także tą wirtualną. Pracuję jako programista, a wolne chwile poświęcam na rozwój pasji.
-> wpisy autorstwa Michała

Ulubione gry: Pochłaniam gry w dużych ilościach, bez względu na gatunek. Oczywiście, symulacje naturalnie wiążą się z pasją. Jeżeli miałbym wybrać ulubione, byłyby to prawdopodobnie Assetto Corsa i Richard Burns Rally. Z pozostałych gatunków niezwykle trudno wybrać tą jedyną. W pamięć zapadło mi jednak The Last of Us.

Miejscowość: Jaworzno

Alan 'Alano’ Szyszka

O mnie: Jeśli ktoś chciał zobaczyć auta, o których nie miał pojęcia, to przychodził do mnie. Tak właśnie niepozorne Hot Wheelsy zaszczepiły we mnie pasję do motoryzacji. Aby poczuć te auta, godzinami siedziałem przed komputerem i grałem w Undergrounda 2. Po tej długo trwającej przygodzie oraz po kilkunastu innych tytułach, do dziś poszerzam swoją wiedzę na temat motoryzacji dzięki szkole i coraz lepiej dopracowanym grom.
-> wpisy autorstwa Alana

Ulubione gry: Interesują mnie wszystkie gatunki, jednak największą satysfakcję przynosi mi rywalizacja koło w koło. Lubię wyścigi, które wymagają skupienia oraz precyzji, a także luźną jazdę po mieście.

Samochodówki, które najbardziej mi się podobają to bez wątpienia NFS Underground 2 oraz Colin McRae Rally 2005. Z nowszych są to Dirt Rally i NFS Heat.

Miejscowość: Ostróda

Mateusz 'Matski’ Trojnar

O mnie: Punktem zwrotnym w moim życiu było kupienie 3-letniemu mnie niesławnego Maluch Racera. Spowodowało to lawinę, której nie zatrzymano do dziś. Gry wyścigowe to moje najszczersze zboczenie – uwielbiam w nie grać, analizować, patrzeć jak się zmieniają i rozwijają na przestrzeni lat.

Innym ważnym aspektem kształtującym mnie było faszerowanie się wybrykami Clarksona i spółki w programie Top Gear. Może dzięki temu zrozumiałem, że o tematach okołosamochodowych da się opowiadać atrakcyjnie i zabawnie. Wzorując się również na anglojęzycznym YouTubie zacząłem tworzyć wideo na temat ścigałek. Od lata 2021 robię to pod szyldem Speed Zone.

W wieku 14 lat dorosłem do motorsportu, którego najciekawsze zawody regularnie śledzę. Jestem wielkim fanem Formuły E, w mojej opinii najatrakcyjniejszej serii wyścigowej jaka obecnie funkcjonuje. Próbuję również uprawiać motorsport wirtualny – jak na ten moment w Forza Motorsport 7, w przyszłości jednak planuję poświęcić czas na nauczenie się poważnych symulatorów.
-> wpisy autorstwa Mateusza

Ulubione gry: Zarówno arcade’ówki jak i symulacje sprawiają mi ogromną radość – nie ograniczam się w tym zakresie. Jestem jednak człowiekiem próbującym zachowywać we wszystkim balans, więc najbardziej preferuję simcade’y. Moim ulubionym tytułem jest Racedriver: Grid, którego uważam za arcydzieło pod względem artystycznym i technicznym.

Miejscowość: Kielce/Kraków

Rafał 'Rafer’ Peroń

O mnie: Od dziecka interesuję się komputerami i wszystkim co z nimi związane (dziś pracuję jako inżynier oprogramowania). Sporo czasu spędzałem również na graniu, a jako, że dodatkowo pasjonowały mnie samochody, naturalnym było, że moim ulubionym gatunkiem gier stały się ścigałki.

Jeżeli chodzi o Speed Zone, to w ekipie jestem praktycznie od początku, jeszcze gdy portal pojawiał się jako zin na Cover-CD magazynu CD-Action (to były czasy). Dziś gry i motoryzacja dalej są moim wielkim hobby, dlatego po pracy staram się działać w tym zakresie m.in. dostarczając Wam najświeższych informacji w portalu.
-> wpisy autorstwa Rafała

Ulubione gry: Lubię zarówno wymagające symulatory jak i typowe zręcznościówki. Swego czasu mocno fascynował mnie pierwszy Need For Speed Underground, w którego grałem (można powiedzieć) profesjonalnie 🙂 W ogólnopolskich zawodach WCG 2004 zająłem 3-cie miejsce.

Miejscowość: Sosnowiec

Współpracownicy

Osoby, z którymi jesteśmy w kontakcie i które dołożyły swoją cegiełkę do rozwoju SZ:

  • Adam 'Jablonson’ Jabłoński
  • Marcin 'MarK’ Kapkowski
  • Jan Kulczyński