Relacja z NASCAR - The Clash

Autor:
Data: 11 lutego 2019 - 16:10

Amerykańska przygoda rozpoczyna się ponownie! Przed nami 36 wyścigów. Zanim jednak rozpoczniemy słynne Daytona 500, rozgrzejmy się przed nowym sezonem i podsumujmy Clash.
--

Amerykańska przygoda rozpoczyna się ponownie! Przed nami 36 wyścigów. Zanim jednak rozpoczniemy słynne Daytona 500, rozgrzejmy się przed nowym sezonem i podsumujmy Clash. Wyścig nie jest punktowany i startują w nim tylko zaproszeni kierowcy. Na zwycięzcę czeka wysoka nagroda pieniężna. Zatem sezon 2019 czas zacząć. Drivers! Start your engines!

75 okrążeń stanowi jedynie zwiastun pojedynku, który będzie miał miejsce w przyszłą niedzielę. Pierwszy rząd zajął Kyle Busch. W wyścigu na torze typu Superspeedway nie ma to jednak większego znaczenia. Kierowcy wykorzystują draft i tasują się nieustannie. Najmniejszy błąd przekreśla szansę na dogonienie stawki.

Opady deszczu przerwały rywalizację po zaledwie 8 okrążeniach na prawie 30 minut. Na czele utrzymywał się przez bardzo długi czas Menard. Nawet neutralizacja nie zepchnęły go z fotelu lidera. Około 40 okrążenia matka natura ponownie przerwała rywalizację, lecz tym razem na znacznie krócej. Pierwszą lokatę, niezmiennie zajmował Menard. Wydawało się, że już nic nie zmieni układu w stawce aż do mety. Wtedy nastąpiło małe trzęsienie ziemi. Jimmie Johnson zaliczył kontakt z liderem, który zainicjował reakcję łańcuchową i duży wypadek. Tymczasem deszcz po raz trzeci dotarł nad tor. Wyścig nie został wznowiony. Tym samym Johnson wygrał Clash na torze Daytona!

Poniżej, można zobaczyć nagranie ze wspomnianego wcześniej wypadku:


Źródło zdjęć:
nascar.com

Zamieść komentarz

Ksywa:
 
Komentarz:
Wynik:

Najbliższe premiery

WRC 8
05 września 2019
GRID
11 października 2019
Drift19
2019
Więcej premier

Speed Lista

Ankieta

Na jakiej platformie głównie grasz?Partnerzy


Speed Zone używa cookie i innych technologii. Korzystając z wortalu wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Więcej informacji znajdziesz w Regulaminie