Relacje

Relacja z Red Bull X-Fighters Super Session Warsaw 2008

Stadion X-lecia oficjalnie zamknięty!

Mat Rebeaud świętuje zwycięstwo Red Bull X-Fighters 2008 przed 35 000 publicznością

Finałowa rywalizacja Red Bull X-Fighters 2008 należała do jedynych z najciekawszych w historii tych zawodów. Po długim sezonie, zdominowanym przez Mata Rebeaud, na najwyższym miejscu podium w Warszawie stanął młody Hiszpan, Dany Torres. W sobotnią noc na legendarnym Stadionie X-lecia w Warszawie odbyło się oficjalne sportowe pożegnanie tego obiektu. Już za kilka dni w tym miejscu ruszy budowa Stadionu Narodowego.

Mat Rebeaud (Szwajcaria) zapewnił sobie mistrzowski tytuł w tegorocznej serii, zwyciężając w czterech poprzednich edycjach, jednak warszawski finał należał w pełni do Torresa. Występ Hiszpana był bezbłędny i dzięki temu zdobył on najwyższe oceny u sędziów oraz zachwyt publiczności. Drugie miejsce w ostatnich zawodach z serii zdobył Robbie Maddison, a trzecie Mat Rebeaud.

Tego dnia zgromadzona w Warszawie publiczność mogła także zobaczyć premierę nowego formatu w zawodach freestyle motocrossowych. W ramach Red Bull X-Fighters po raz pierwszy odbyła się rywalizacja drużynowa. Dwunastu zawodników walczyło w trzyosobowych grupach, w czterech różnych konkurencjach: Step-up, Speed & Style, Quarterpipe Jam i Freestyle. Na czele jednej z nich, Drużyny Niebieskiej, stanął najlepszy polski zawodnik FMX – Bartek Ogłaza. „Ostatnie dni były dla mnie niesamowite. Atmosfera była fenomenalna, były to jedne z najlepszych dni w moim życiu. Cieszę się, że mogłem uczestniczyć w pożegnaniu obiektu, na którym odbywało się wiele historycznych momentów naszego kraju” – powiedział na konferencji prasowej Ogłaza.

Zawodnicy FMX byli ostatnimi sportowcami, którzy rywalizowali na Stadionie X-lecia. Stadion został oficjalnie zamknięty przez Ministra Sportu i Turystyki, Mirosława Drzewieckiego. Możliwość uczestniczenia w tak niezwykłym przedsięwzięciu, wykorzystał także Travis Pastrana, legenda sportów ekstremalnych. Pomimo oficjalnego zakończenia swojej kariery jako zawodnika FMX, Travis postanowił wystąpić po raz ostatni podczas finałów w Warszawie. „Teraz mogą śmiało rozpocząć rozbiórkę tego miejsca. Zawody były na bardzo wysokim poziomie, a atmosfera na arenie przerosła moje oczekiwania. Życzę każdemu stadionowi tak wspaniałego pożegnania,” – powiedział Travis Pastrana po tym jak Minister Sportu i Turystyki, Mirosław Drzewiecki zgasił po raz ostatni światła na Stadionie X-lecia.

Wyniki Red Bull X-Fighters w Warszawie:
1. Dany Torres (Hiszpania),
2. Robbie Maddison (Australia),
3. Mat Rebeaud (Szwajcaria),
4. Jeremy Lusk (USA)

Wyniki serii Red Bull X-Fighters 2008:
1. Mat Rebeaud (Szwacjaria/465 punktów),
2. Dany Torres (Hiszpania/345 punktów),
3. Robbie Maddison (Australia/320 punktów),
4. Jeremy Lusk (USA/320 punktów)

Wyniki Red Bull X-Fighters Super Session Warsaw:
1. Drużyna Czerwona w składzie: Ronnie Renner (kapitan), Travis Pastrana, Thomas Pages
2. Drużyna Srebrna w składzie: Mat Rebeaud (kapitan), Jeremy Lusk, Mike Mason
3. Drużyna Żółta w składzie: Robbie Maddison (kapitan), Gilles Dejong, Myles Richmond

0 0 głosy
Oceń artykuł
Podziel się:
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments