Newsy

Respect required.

W tym haśle nie ma żadnej przesady, a dotyczy ono nowego Porsche 911 GT2. Najmocniejsza i zarazem najbardziej „drapieżna” 911-ka dostępna obecnie w sprzedaży. Właściwie to dopiero od listopada, ale już teraz Porsche ujawniło najważniejsze informacje na temat tego modelu. Do sprzedaży w Polsce ma trafić w tym roku tylko jeden (!!!) egzemplarz oraz kolejny w przyszłym roku.

GT2 jest napędzane 3.6 litrowym bokserem produkującym aż 530KM przy 6500 obr/min oraz 680Nm dostępnych już w zakresie od 2200 do 4500 obr/min. Takie parametry przy wadze 1440 kg, pozwalają na 3.7 sekundowy sprint do „setki”. 200 km/h właściciel ujrzy na zegarach po jedynie 11.2 sek.! Prędkość maksymalna to 329 km/h.

We wnętrzu biedy nie ma 😉 Obrotomierz zajmuje centralne miejsce spośród 5 zegarów. Łatwo widoczna strzałka informuje o momencie, kiedy należy zmienić bieg na wyższy aby uzyskać jak najlepsze przyspieszenie. W standardowym wyposażeniu są oczywiście sportowe, głębokie kubełkowe fotele z wyszytym logo GT2, które przypominają o szacunku, z jakim powinniśmy obchodzić się z tym autem. Opcjonalny zestaw Chrono Plus

Package oferuje także dodatkowe funkcje do standardowego stopera znajdującego się na środku deski rozdzielczej, które umożliwiają zapisywanie czasów okrążeń, dystans jaki przejechaliśmy na danym okrążeniu, łączny ich czas oraz liczbę i dystans jaki możemy jeszcze przejechać na paliwie, które zostało w baku.

Tarcze hamulcowe są wykonane z materiałów ceramicznych (PCCB-Porsche Ceramic Composit Brake), co zredukowało ich wagę o ok. 50% w stosunku do tarcz wykonanych z żeliwa szarego. Za bezpieczeństwo bierne odpowiada 6 poduszek powietrznych. Na życzenie klienta (Clubsport package) auto może być wyposażone w dodatkowe elementy zapewniające bezpieczeństwo na torze.

Więcej informacji w języku angielskim na temat nowej 911-ki GT2 znajdziecie na oficjalnej stronie Porsche – www.porsche.com

0 0 głosy
Oceń artykuł
Podziel się:
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments