Newsy

rFactor 2 | Hungaroring Race sezonu IRG DTM 2020 już dziś wieczorem

Już dziś wieczorem odbędzie się kolejna runda simracingowego sezonu IRG DTM 2020 na platformie rFactor 2. Kierowcy będą rywalizować na torze Hungaroring.

Trzecia runda sezonu IRG DTM 2020 zabiera nas w pobliże Budapesztu, stolicy Węgier gdzie jeszcze w czasach dawno i słusznie minionych dzięki staraniom naszego dobrego znajomego z serii Formuły 1 Berniego Ecclestone powstał pierwszy w tzw. „Bloku Wschodnim” tor wyścigowy z prawdziwego zdarzenia. Jego specyfika to przede wszystkim bardzo techniczne zakręty, łatwo tu zgubić optymalną linię i stracić cenny czas.

Od strony kibica jest to bardzo ciekawy obiekt, prawie 80 % toru jest widoczna dla oglądających wyścigi pasjonatów motosportu. Celowo podczas projektowania brano pod uwagę aby kibice mogli widzieć jak najwięcej. Dla pierwszych kibiców bilet na premierowe Grand Prix Węgier był sporym wydatkiem, koszt był porównywalny ze średnią miesięczną pensją obywatela kraju gulaszem i Tokayem słynnym na cały świat.

W ramach wycieczki krajoznawczo turystycznej zapraszamy na szybki rekonesans na znów mokrym torze. Onboard okraszony komentarzem Tomasza „Rex-a” Sobańskiego przybliży układ toru, ostrzegamy Rex znów w wysokiej formie 😉

My jako karuzela IRG DTM po dwóch niezwykle ciekawych rundach na Zolder i Lausitzring po raz trzeci staniemy do dwóch wyścigów podczas jednego wieczoru. Najpierw 20 minutowy Sprint, a na danie główne 60 minutowy wyścig gdzie zapewne kierowcy zakombinują ze strategią. Kto odrobi najlepiej „lekcje” a może przechytrzy rywali, okaże się w niedzielny wieczór.

Kierowca Punkty
Stepek – 126
Norbert – 100
Marek Cieslak – 97
Lukasz Krawczuk – 75
Rossi46 – 68

Tak prezentuje się dotychczasowy dorobek punktowy najważniejszej tabeli, czyli indywidualnej klasyfikacji kierowców.

Zapraszamy kibiców na dzisiejszy wieczór. IRG Studio we współpracy z MotoGamesTV, przeprowadzi transmisję ze zmagań, która dzięki usłudze Restream będzie również dostępna do obejrzenia na kanałach IRG Twitch, IRG Mixer i IRG DLive. Poza Speed Zone patronami medialnymi wyścigu są MotoHighPL, MotoGamesTV i Pol Express.

Zachęcamy wszystkich do odwiedzania kanałów społecznościowych IRG-World, np. FB gdzie zawsze możecie podzielić się komentarzem i zostawić lajka, co nie zajmie Wam dużo czasu, a dla ekipy będzie wyrazem Waszego wsparcia dla działalności 🙂

Race weekend

20:00 Practice session
21:00 Qualify 1 (10 minutes)
21:15 Race 1 (20 minutes)
21:40 Warmup (5-10 minutes)
21:45 Qualify 2 (10 minutes)

22:00 Race 2 (60 minutes)
23:00 Weekend finish
UTC+1 time of the schedule

Pre race limit: 40 laps on the league servers
Servers:
IRG_DTM#1 (24/7)
IRG_DTM#2 (24/7)

Jak dołączyć: http://irg-world.com/for-new-ones

0 0 głosy
Oceń artykuł
Podziel się:
Avatar photo
Rafał Peroń
W ekipie SZ jestem praktycznie od początku, jeszcze gdy portal pojawiał się jako zin w magazynie CD-Action. Lubię zarówno wymagające symulatory jak i typowe zręcznościówki. Swego czasu mocno fascynował mnie pierwszy Need For Speed Underground, w którego grałem (można powiedzieć) profesjonalnie 🙂
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments