Newsy

rFactor 2 | Lausitzring Race sezonu IRG DTM 2020 już dziś wieczorem

Już dziś wieczorem odbędzie się kolejna runda simracingowego sezonu IRG DTM 2020 na platformie rFactor 2. Kierowcy będą rywalizować na torze Euro Speedway Lausitz.

Zapewne gdyby sytuacja wyglądała normalnie niejeden z kierowców IRG World, czyli zaliczający się do grona fanów Motosportu, miałby problem. Brać udział w wirtualnym ściganiu w naszej lidze czy wraz z ekipą znajomych wybrać się na ten położony najbliżej granicy z Polską tor na którym ścigaliby się kierowcy z realnej serii DTM. Świadomość udziału w tym wydarzeniu Roberta Kubicy zapewniła by wzmożoną obecność kibiców z Polski. Może ci co mieliby dość blisko podjęli by próbę połączenia obu tych przyjemności i po zakończeniu ścigania prędko wróciliby do domów, aby wziąć udział w drugiej odsłonie serii IRG DTM 2020.

Jeżeli ktoś chce zobaczyć okrążenie w wykonaniu Tomasza Sobańskiego zapraszamy.
Onboard wraz z opisem Rex-a można podziwiać poniżej.

Tor Euro Speedway Lausitz został wybudowany w 2000 roku, od początku historia tego obiektu w dramatyczny sposób zapisała się w annałach motosportu. W 2001 roku miały na tym nowoczesnych i wydawałoby się bezpiecznym torze kilka wypadków. Podczas testów Audi R8 zginął były kierowca Formuły 1 Michele Alboreto, w tym samym roku Alex Zanardi w wyniku wypadku stracił obie nogi. Powrót Alex-a na ten tor w 2003 roku pokazuje jak mocnymi mentalnie potrafią być zawodnicy. Powrócił on na tor i w protezach przejechał 13 okrążeń po Euro Speedway.

Zapewne gdybyśmy mieli regularny sezon w realnym DTM te trybuny pełne byłyby biało-czerwonych flag, ale jest jak jest i dlatego z tym większą nadzieją na emocjonujący weekend z IRG DTM 2020 zapraszamy kibiców na dzisiejsze zmagania naszych kierowców. Co prawda jesteśmy dopiero po jednym wyścigu i jeszcze nie czas na wskazywanie faworytów, ale już pierwsze boje na torze Zolder zapewniły nam emocje – można sobie obejrzeć na zapisie transmisji poniżej.

Zapraszamy kibiców na dzisiejszy wieczór. IRG Studio we współpracy z MotoGamesTV, przeprowadzi transmisję ze zmagań, która dzięki usłudze Restream będzie również dostępna do obejrzenia na kanałach IRG Twitch, IRG Mixer i IRG DLive. Poza Speed Zone patronami medialnymi wyścigu są MotoHighPL, MotoGamesTV i Pol Express.

Zachęcamy wszystkich do odwiedzania kanałów społecznościowych IRG-World, np. FB gdzie zawsze możecie podzielić się komentarzem i zostawić lajka, co nie zajmie Wam dużo czasu, a dla ekipy będzie wyrazem Waszego wsparcia dla działalności 🙂

Race weekend

20:00 Practice session
21:00 Qualify 1 (10 minutes)
21:15 Race 1 (20 minutes)
21:40 Warmup (5-10 minutes)
21:45 Qualify 2 (10 minutes)

22:00 Race 2 (60 minutes)
23:00 Weekend finish
UTC+1 time of the schedule

Pre race limit: 40 laps on the league servers
Servers:
IRG_DTM#1 (24/7)
IRG_DTM#2 (24/7)

Jak dołączyć: http://irg-world.com/for-new-ones

0 0 głosy
Oceń artykuł
Podziel się:
Avatar photo
Rafał Peroń
W ekipie SZ jestem praktycznie od początku, jeszcze gdy portal pojawiał się jako zin w magazynie CD-Action. Lubię zarówno wymagające symulatory jak i typowe zręcznościówki. Swego czasu mocno fascynował mnie pierwszy Need For Speed Underground, w którego grałem (można powiedzieć) profesjonalnie 🙂
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments