Newsy

rFactor 2 | Monza Race sezonu IRG DTM 2020 już dziś wieczorem

Już dziś wieczorem odbędzie się kolejna runda simracingowego sezonu IRG DTM 2020 na platformie rFactor 2. Kierowcy będą rywalizować na torze Monza.

Jako piąty weekend z serią IRG DTM 2020 wypadło nam zawitać do magicznej świątyni prędkości. Włoska Monza położona tuż na północ od Mediolanu będzie gościć najlepszych kierowców DTM w seri IRG. Zainteresowanie naszą serią rośnie, zgłaszają się kolejni kierowcy a dzięki współpracy z Bolidomania – serwisem skupiającym wszelkiej maści ligi na wszelkiej maści grach czy symulatorach wyścigowych mamy nadzieję na poszerzenie grona kierowców. Zapraszamy na ich Facebook Bolidomania i discord Bolidomania, a komu ściganie w doborowym gronie simracerów miłe może zaprosić napotkanych kierowców do naszego grona.

Wróćmy do meritum zbliżającego się dzisiejszego wieczoru. W przygotowanym przez niezawodnego Tomasza „Rex-a” Sobańskiego komentarzu do jego onboardu mamy zapowiedź ogromnych emocji:

Tor niby łatwy, kilka zakrętów, 3 szykany i dłuuuuuugie proste. Wydawałoby się, że to przepis na nudę, nic bardziej mylnego, szukając prędkości ustawiamy nasze auta pod te proste i trzeba się nieźle napocić o czym Tomasz wspomina nawet na prezentacyjnym jednym okrążeniu, a koncentracja jest potrzebna na więcej niż jedno okrążenie. Najpierw sprint i 20 minut jazdy na maxa, a na główne danie wieczoru 60 minutowy wyścig. Tutaj trzeba na całą godzinę wyłączyć się od otoczenia i w pełnej koncentracji dać z siebie wszystko, mając na uwadze, że obok za czy przed nami są inni kierowcy tak samo jak my głodni wygranej. Walki nie zabraknie na pewno, sprzyja temu konfiguracja toru.

Zapraszamy kibiców na dzisiejszy wieczór. IRG Studio we współpracy z MotoGamesTV, przeprowadzi transmisję ze zmagań, która dzięki usłudze Restream będzie również dostępna do obejrzenia na kanałach IRG Twitch, IRG Mixer i IRG DLive. Poza Speed Zone patronami medialnymi wyścigu są MotoHighPL, MotoGamesTV i Pol Express.

Zachęcamy wszystkich do odwiedzania kanałów społecznościowych IRG-World, np. FB gdzie zawsze możecie podzielić się komentarzem i zostawić lajka, co nie zajmie Wam dużo czasu, a dla ekipy będzie wyrazem Waszego wsparcia dla działalności 🙂

Monza w liczbach

Tor: Autodromo Nazionale di Monza
Długość pętli: 5793 m
Liczba zakrętów: 11 (4 w lewo, 7 w prawo)
Liczba dohamowań: 6 (3 mocne)
Dystans z PP do T1: 380 m
Najdłuższa prosta: 1,120 km
Różnica poziomów: 12,80 m
Długość alei serwisowej: 419 m
Kluczowy zakręt: T11 (Parabolica)
Siła docisku: niska
Przyczepność: wzdłużna
Zużycie opon: średnie
Zużycie hamulców: wysokie
Zużycie silnika: wysokie
Poziom chłodzenia: niski

Race weekend

20:00 Practice session
21:00 Qualify 1 (10 minutes)
21:15 Race 1 (20 minutes)
21:40 Warmup (5-10 minutes)
21:45 Qualify 2 (10 minutes)
22:00 Race 2 (60 minutes)
23:00 Weekend finish
UTC+1 time of the schedule

Limit kwalifikacyjny: 40 okrażeń pomiarowych na ligowych serwerach

Serwery

IRG_DTM#1 (24/7)
IRG_DTM#2 (24/7)

Jak dołączyć: http://irg-world.com/for-new-ones

0 0 głosy
Oceń artykuł
Podziel się:
Avatar photo
Rafał Peroń
W ekipie SZ jestem praktycznie od początku, jeszcze gdy portal pojawiał się jako zin w magazynie CD-Action. Lubię zarówno wymagające symulatory jak i typowe zręcznościówki. Swego czasu mocno fascynował mnie pierwszy Need For Speed Underground, w którego grałem (można powiedzieć) profesjonalnie 🙂
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments