rFactor 2 | Norisring Race sezonu IRG DTM 2020 już dziś wieczorem

Autor:
Data: 12 lipca 2020 - 19:20

Już dziś wieczorem odbędzie się kolejna runda simracingowego sezonu IRG DTM 2020 na platformie rFactor 2. Kierowcy będą rywalizować na torze Norisring.
--

Tereny, na których zlokalizowany jest tor Norisring mają w swojej historii niesławny epizod, tutaj w mrocznych czasach swoje spotkania urządzali ci źli. Ale jako że nie babramy się w politycznych zamętach pomijamy ten fakt milczeniem. Dla nas Norisring to uliczne wyzwanie, Norymberska nitka toru to w sumie 8 zakrętów, w tym niby szykana z zakrętów 4-5 dwa 180 stopniowe nawroty i nie przypominająca zupełnie słynnych niemieckich autostrad nierówna nawierzchnia.

Historia wyścigów rozpoczęła się w latach 40-tych XX wieku, najpierw ścigano się na motocyklach. Wkrótce dołączyłyby później zdominować kalendarz pojazdy na 4 kołach. Od protoplasty serii DTM, czyli DRM (Deutsche Rennsport Meisterschaft) cyklicznie organizuje się tu zawody. Wyścigi na Norisring w serii DTM porównywane są swoją trudnością, ale też splendorem do Grand Prix Monaco w F1.

Uliczne zmagania IRG DTM w Norymberdze rozpoczynają drugą połowę walki o tytuł Mistrza serii DTM 2020 roku, to 6-ta runda z 10-ciu, które zaplanowano w tym sezonie. Każdy punkt zacznie ważyć coraz więcej o ostatecznych pozycjach. Przed urlopową przerwą warto zebrać jak najwięcej punktów dla siebie czy zespołu. Tak wygląda pierwsza piątka tabeli indywidualnej klasyfikacji kierowców:

Kierowca - Punkty
Stepek - 351
Norbert - 244
Rossi46 - 193
Lukasz Krawczuk - 168
Kamilks456 - 134

A poniżej punkty uzbierane przez najlepsze 5 zespołów:

Zespół - Punkty
Infinity Racing Team - 485
G-HUNTERS - 437
FANATICS - 297
Racing Boards - 202
Sweet Force DTM - 156

Stepek, czyli Daniel Stepkowski ma ponad 100 pkt przewagi nad drugim Norbertem Michoniem, ulubieniec widzów na naszych transmisjach, czyli Wojciech Klimek znajduje się na najniższym stopniu pudła. Wsparcie jego najwierniejszych kibiców będzie potrzebne, aby powalczyć o coś więcej. Zespołowo Infinity Racing Team musi mocno pilnować swoich pleców, G-Hunters nie odpuści walki. Zostało pięć rund, 10 wyścigów i matematycznie 375 pkt do zdobycia indywidualnie i aż 675 zespołowo.

Niech zwyciężają najlepsi, specyfika najbliższych dwóch wyścigów to dziurawa nawierzchnia, jazda czasem niczym w GTA po chodnikach, brak marginesu na błędy. Zapraszamy na przedsmak tych emocji - Tomasz "Rex" Sobański opowiada o historii toru, smaczkach i specyfice podczas swojej jazdy na treningach. Tutaj zmontowany w "klimatyzowanym IRG Studio" onboard:

Zapraszamy kibiców na dzisiejszy wieczór. IRG Studio we współpracy z MotoGamesTV, przeprowadzi transmisję ze zmagań, która dzięki usłudze Restream będzie również dostępna do obejrzenia na kanałach IRG Twitch, IRG Mixer i IRG DLive. Poza Speed Zone patronami medialnymi wyścigu są MotoHighPL, MotoGamesTV i Pol Express.

Zachęcamy wszystkich do odwiedzania kanałów społecznościowych IRG-World, np. FB gdzie zawsze możecie podzielić się komentarzem i zostawić lajka, co nie zajmie Wam dużo czasu, a dla ekipy będzie wyrazem Waszego wsparcia dla działalności :)

Race weekend

20:00 Practice session
21:00 Qualify 1 (10 minutes)
21:15 Race 1 (20 minutes)
21:40 Warmup (5-10 minutes)
21:45 Qualify 2 (10 minutes)
22:00 Race 2 (60 minutes)
23:00 Weekend finish
UTC+1 time of the schedule

Limit kwalifikacyjny: 40 okrążeń pomiarowych na ligowych serwerach

Serwery

IRG_DTM#1 (24/7)
IRG_DTM#2 (24/7)

Jak dołączyć: http://irg-world.com/for-new-ones

Źródło: IRG-World

Zamieść komentarz

Imię:
 
Komentarz:
Wynik:

Najbliższe premiery

Project CARS 3
28 sierpnia 2020
WRC 9
03 września 2020
RIDE 4
08 październikaa 2020
Więcej premier

Partnerzy

SimRace.pl IRG-World AutoTesty NFSPolska.pl - Need for Speed Polska

Speed Zone używa cookie i innych technologii. Korzystając z wortalu wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Więcej informacji znajdziesz w Regulaminie