Newsy

rFactor 2 z nową aktualizacją. Poprawiono m.in. wydajność

Studio 397 wydało dziś nową aktualizację do rFactor 2. Tym razem największy nacisk został położony na poprawę wydajności.

Producenci starają się maksymalnie wykorzystać możliwości DirectX 11 i wprowadzili kilka zmian w sposobie renderowania grafiki. Główne obszary poddane modyfikacjom to cieniowanie, oświetlenie i aktualizowanie stanu nawierzchni. Dzięki tym zmianom udało się zmniejszyć czas generowania pojedynczej klatki, przy jednoczesnym zachowaniu tej samej jakości grafiki. Największy skok wydajności powinny odczuć osoby korzystające z więcej niż jednego wyświetlacza, czyli np. wykorzystujące technologię VR (dwa wyświetlacze).

Oprócz zmian optymalizacyjnych, najnowsza aktualizacja wprowadza nowy HUD, a także zmiany w sztucznej inteligencji i dźwięku. Nowy HUD został przygotowany z myślą o wyświetlaczach panoramicznych, głównie Full HD, co z pewnością zostanie ciepło przyjęte przez graczy. Ponadto poprawiono kilka bugów, które występowały w poprzednich wersjach gry.

Warto zaznaczyć, że aby zainstalować tę aktualizację należy zrezygnować z jakichkolwiek wersji beta, jeżeli wcześniej takich używaliśmy. Dokładniejsze informacje o samym updacie uzyskacie na oficjalnej stronie producenta (po angielsku).

0 0 głosy
Oceń artykuł
Podziel się:
Avatar photo
Rafał Peroń
W ekipie SZ jestem praktycznie od początku, jeszcze gdy portal pojawiał się jako zin w magazynie CD-Action. Lubię zarówno wymagające symulatory jak i typowe zręcznościówki. Swego czasu mocno fascynował mnie pierwszy Need For Speed Underground, w którego grałem (można powiedzieć) profesjonalnie 🙂
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments