rFactor 2 z nową aktualizacją. Poprawiono m.in. wydajność

Autor:
Data: 20 kwietnia 2018 - 23:19

Studio 397 wydało dziś nową aktualizację do rFactor 2. Tym razem największy nacisk został położony na poprawę wydajności.
--

Producenci starają się maksymalnie wykorzystać możliwości DirectX 11 i wprowadzili kilka zmian w sposobie renderowania grafiki. Główne obszary poddane modyfikacjom to cieniowanie, oświetlenie i aktualizowanie stanu nawierzchni. Dzięki tym zmianom udało się zmniejszyć czas generowania pojedynczej klatki, przy jednoczesnym zachowaniu tej samej jakości grafiki. Największy skok wydajności powinny odczuć osoby korzystające z więcej niż jednego wyświetlacza, czyli np. wykorzystujące technologię VR (dwa wyświetlacze).

Oprócz zmian optymalizacyjnych, najnowsza aktualizacja wprowadza nowy HUD, a także zmiany w sztucznej inteligencji i dźwięku. Nowy HUD został przygotowany z myślą o wyświetlaczach panoramicznych, głównie Full HD, co z pewnością zostanie ciepło przyjęte przez graczy. Ponadto poprawiono kilka bugów, które występowały w poprzednich wersjach gry.

Warto zaznaczyć, że aby zainstalować tę aktualizację należy zrezygnować z jakichkolwiek wersji beta, jeżeli wcześniej takich używaliśmy. Dokładniejsze informacje o samym updacie uzyskacie na oficjalnej stronie producenta (po angielsku).

Zamieść komentarz

Ksywa:
 
Komentarz:
Wynik:

Najbliższe premiery

Speed Lista

Ankieta

Na jakiej platformie głównie grasz?Partnerzy


Czas tworzenia: 0.2921 sekund(y). DB queries: 17.
Speed Zone używa cookie i innych technologii. Korzystając z wortalu wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Więcej informacji znajdziesz w Regulaminie