Newsy

rFactor – poprowadź bolid F1! GP Wielkiej Brytanii!

Cenega Poland partner Sniper France na terenie Polski zaprasza do udziału w kolejnym Grand Prix. Cykl zawodów Poprowadź bolid Formuły 1 organizowany jest wspólnie z portalem Simracing.pl.

Sezon Formuły 1 na dobre zagościł w Europie. Dwa tygodnie temu kierowcy ścigali się we Francji, teraz przyszła pora na wyścig w Wielkiej Brytanii. Tym razem areną zmagań będzie słynny już tor – Silverstone. Charakterystyczne są tu bardzo szybkie łuki oraz długie proste, które pozwalają osiągać prędkości przekraczające 300 km/h!

Na tym torze ustanowiono niesamowity rekord w niewielkim tylko stopniu związany z Formułą 1. W 1977 roku David Purley podczas kwalifikacji do wyścigu wypadł z toru i uderzył w ścianę przy prędkości 173 km/h. Z tej prędkości wyhamował do 0 km/h na odcinku 66 centymetrów i przeżył przeciążenie wynoszące 179,8 G. Dla porównania – myśliwce bojowe osiągają przeciążenia dochodzące do 9 G!

Tor Silverstone ma długość 5141 m. Najszybszy czas okrążenia – 1:18,233 min. ustanowił Kimi Raikkonen w kwalifikacjach do wyścigu w 2004 roku. Sprawdź czy będziesz w stanie zbliżyć się do rezultatów uzyskiwanych przez najlepszych kierowców świata. Wejdź na portal Simracing.pl i zacznij się ścigać.

Jak zwykle dla najlepszych przygotowaliśmy nagrody. Prowadzona jest również klasyfikacja generalna, a więc opłaca się startować w kolejnych zawodach. Przed nami jeszcze 10 weekendów z Formułą 1, a każdy z nich to możliwość zdobycia nagród oraz punktów do klasyfikacji. Już dziś dołącz do zabawy i zmierz się z najlepszymi. Jeżeli jeszcze nie posiadasz swojej wersji gry rFactor to możesz zamówić ją już dziś w naszym sklepie internetowym w niezwykle korzystnej cenie http://www.sklep.cenega.pl/index.php?action=product&nr=478.
Informacja prasowa – Cenega Poland

0 0 głosy
Oceń artykuł
Podziel się:
Avatar photo
Rafał Peroń
W ekipie SZ jestem praktycznie od początku, jeszcze gdy portal pojawiał się jako zin w magazynie CD-Action. Lubię zarówno wymagające symulatory jak i typowe zręcznościówki. Swego czasu mocno fascynował mnie pierwszy Need For Speed Underground, w którego grałem (można powiedzieć) profesjonalnie 🙂
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments