Newsy

Robert Kubica pojedzie w wirtualnym wyścigu w iRacing

Już dziś Robert Kubica pojedzie w 12-godzinnym wirtualnym wyścigu w iRacing. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 15:00.

Dzisiejszy wyścig będzie pierwszą odsłoną iRacing Endurance Series i odbędzie się na torze Suzuka. Kubica pojedzie w barwach Orlen Team i poprowadzi BMW M8 GTE. Na jego pojeździe znajdą się logotypy marek Grupy Orlen.

Wyścigi z serii iRacing Endurance Series to rozgrywka zespołowa, umożliwiająca dzielenie się obowiązkami na wirtualnym torze, takimi jak przygotowanie strategii czy komunikacja przez radio podczas rywalizacji. W dzisiejszym wyścigu w ramach zespołu Orlen Team do Roberta Kubicy dołączą Marcin Skrzypczak oraz Irlandczyk Niall Quin i Hiszpan Pablo Araujo.

– Wciąż jeszcze odkrywam świat e-sportu, więc jest to dla mnie spore wyzwanie. Staram się dbać o sprawność i refleks, więc będzie to dobra okazja do treningu. Przede wszystkim traktuję jednak ten wyścig w kategoriach rozrywki i mocno liczę na dobrą zabawę – mówi Robert Kubica.

– Robert pozostaje aktywny, mimo że podobnie jak inni sportowcy nie może rywalizować w taki sposób do jakiego nas przyzwyczaił. Obecna sytuacja otwiera nowe możliwości w świecie wirtualnym i bardzo cieszymy się, że możemy towarzyszyć Robertowi w nowej przygodzie wspólnie z naszymi markami star, Benziną i Platinum – mówi Anna Ziobroń, Dyrektor Biura Marketingu Sportowego, Sponsoringu i Eventów w PKN Orlen.

Początek wyścigu o godzinie 15.00. Informacje o możliwości obejrzenia pojawią się na kanałach Orlen Team w mediach społecznościowych.

0 0 głosy
Oceń artykuł
Podziel się:
Avatar photo
Rafał Peroń
W ekipie SZ jestem praktycznie od początku, jeszcze gdy portal pojawiał się jako zin w magazynie CD-Action. Lubię zarówno wymagające symulatory jak i typowe zręcznościówki. Swego czasu mocno fascynował mnie pierwszy Need For Speed Underground, w którego grałem (można powiedzieć) profesjonalnie 🙂
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments